banner2

banner1

banner22

Bir fabrikadaki işçide daha korona tespit edildi

Kocaeli'de faaliyet gösteren ve içerisinde çok sayıda Sakaryalının çalıştığı Hyundai Otomobil Fabrikası'nda bir işçide Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine vardiya iptal edilerek işçiler evlerine gönderildi.

GÜNDEM 25.06.2020, 11:26 Editör: Ebru Bulut
Bir fabrikadaki işçide daha korona tespit edildi
banner48

VARDİYA İPTAL EDİLDİ

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde faaliyet gösteren ve çok sayıda Sakaryalının çalıştığı Hyundai fabrikasında bir işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Kocaeli Sağlık'a bağlı filyasyon ekipleri bu kişinin temasta bulunduğu tüm yakınlarına ulaştı. Fabrika yönetimi bulaşı riskini önlemek için 16.00-24.00 vardiyası iptal ederken, işçiler evlerine gönderildi.

İŞÇİLERE MESAJ ATILDI

Durum Hyundai'den işçilere; “A Vardiyası, Boyahane Atölyesinde koronavirüs vakası tespit edilmiştir. Fabrikamızda sağlık tedbirleri kapsamında üretime ara verilmiştir. Servisler herkes için 18.30'da hareket edecektir. Üretim tekrar bu gece vardiyası (00:00) ile başlayacaktır” şeklindeki mesajla duyuruldu. Üretim temizlik yapılmasının ardından gece vardiyasıyla devam etti. Korona'ya yakalanan işçi hastanede tedavi altına alındı. Filyasyon çalışması kapsamında kaç işçiye test yapıldığı açıklanmazken, fabrikadaki Sakaryalıların da bulunduğu işçilerin tedirgin olduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)