banner2

banner1

banner22

Bir anneye umut ol

Yakalandığı koronavirüs hastalığı sebebiyle akciğerleri bitme noktasına gelen Nagihan Kadı için kök hücre tedavisi ile hayata tutunma umudu belirdi. Yaklaşık iki hafta önce dünyaya getirdiği kızını bile henüz kucağına alamayan 23 yaşındaki Kadı için, kampanya başlatıldı.

GÜNDEM 30.11.2020, 19:07 Editör: Ebru Bulut
Bir anneye umut ol
banner48

DOĞUMU ARDINDAN FENALAŞTI

Çocuğunu dünyaya getirmeden 3 gün önce koronavirüs testi pozitif çıkan 23 yaşındaki Nagihan Kadı, doğumun ardından fenalaşarak yoğun bakıma alındı. Ciğerlerini tamamen saran Covid-19 virüsü için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli doktorlar bir çare bulamadı. Durumdan ümitsiz olan doktorlar, Kadı’nın ailesini İstanbul’daki özel bir hastaneye yönlendirdi.

TADAVİ İÇİN TEK ENGEL PARA

Burada yapılan test ve araştırmaların ardından Kadı’nın hayatını kurtarabilmek için son çarenin kök hücre tedavisi olduğu belirlendi. Sağlık Bakanlığı’ndan kök hücre tedavisi için onay alan ailenin önünde tek engel olarak ise maddi zorluk kaldı. Kadı’nın tedavisi için bir kampanya başlatıldı. Toplamda 36 bin TL tutan tedavi için aile, Karasululardan destek bekliyor. Destek olacak kişilerin 0541 718 23 65 numaralı telefondan irtibata geçilebileceği belirtildi.

Yorumlar (0)