banner2

banner1

banner22

Bin kumanya dağıtacaklar

Sakarya İHH ‘Bu Ramazan Balkanlardayız’ sloganıyla başladığı insani yardım çalışmalarına, Bosna Hersek’in ardından, Makedonya ile devam ediyor.

GÜNDEM 20.05.2018, 09:49
Bin kumanya dağıtacaklar
banner48

Sakarya İHH Yönetim Kurulu üyesi Hakan Sağlam ve beraberindeki heyet, Üsküp ve Doğu Makedonya’da kumanya dağıtımlarına başladı. Kumanya dağıtımının yanı sıra iftar sofraları, aşevi ve yetim çocuklara bayramlık giydirme faaliyetlerinde de bulunuyor.

BİN AİLEYE

Ramazan çalışmaları hakkında bilgi veren Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın; “İHH olarak partner derneklerimizle birlikte Doğu Makedonya ve Üsküp’te bin aileye kumanya dağıtımı gerçekleştireceğiz.  Dünyada 95 ülke ve bölgede, Türkiye’de 81 ilde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracağız. 100 bin kişi, hayırseverlerin fitre ve fidye bağışlarından faydalanacak. İHH’ya emanet edilen zekatlar da yine yıl boyunca olduğu gibi Ramazan ayında da muhtaçlara ulaştırılacak. 2018 yılında belirlenen fitre bedeli ise 19 TL.

KUMANYALAR 100 TL

100 TL olarak belirlenen kumanya paketleri, yurt içinde ve yurt dışında toplamda 300 bin adet olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Yardımlar; gıda, temizlik malzemeleri, elbise ve çocuklara özel çikolata, oyuncak ve bayramlık kıyafet olarak dağıtılacak.

Dünyanın farklı yerlerinde zulüm gören, mağdur olan, dara düşen Müslümanlar için zekâtlarınızı, fitrelerinizi, sadakalarınızı ve kumanyalarınızı iyilik kervanımıza katabilir ve Ramazan boyunca gerçekleştireceğimiz kampanyalarımıza destek olabilirsiniz” şeklinde konuştu.

YARDIMA DAVET ETTİ

Bağış yapmak, fitre ya da zekatlarını vermek isteyen hayırseverleri Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezine davet eden Aydın, Sakarya İHH banka hesapları aracılığı ile de ne niyetle yaptıklarına dair açıklamalarını yazarak bağışlarını yapabileceklerini söyledi.

Yorumlar (0)