banner2

banner1

banner22

Bilim Kurulu Üyesi artışa geçen vakaları yorumladı

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İki gündür günlük olgu sayımızda artış var. Bu bir uyandırma alarmı. 'Bana bir şey olmaz' demeyin. Siz de herkes gibisiniz. Hiçbirimiz güvende değiliz. Virüs içimizden birilerinde dolaşmaya devam ettikçe hepimiz tehdit altında olacağız" dedi.

GÜNDEM 13.06.2020, 22:33 Editör: Aysima Kortak
Bilim Kurulu Üyesi artışa geçen vakaları yorumladı
banner48

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, sosyal medya hesabından artan vaka sayısıyla ilgili önemli değerlendirmeler bulundu.

Prof. Dr. Tevfik Özlü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada artan vakalara dikkat çekerek "İki gündür günlük olgu sayımızda artış var. Bu bir uyandırma alarmı. "Salgın bitti, tehlike geçti, eski günlere döndük" gibi davranmaya devam edemeyiz. Virüs tedbirsizliği affetmiyor. Salgın kaldığı yerden devam etmek etmek için fırsat kolluyor.Bazılarımızın tedbirsizliğinin faturasını hepimiz ödüyoruz. Bu mücadeleyi hep birlikte yürütmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

"HİÇBİRİMİZ GÜVENDE DEĞİLİZ"

Eski alışkanlıkların terk edilmesi gerektiğini belirten Özlü sözlerini şöyle sürdürdü: "Memleketinize, köyünüze, baba ocağınıza döndüğünüzde eski alışkanlıklarınızı tekrarlamayın. Akrabalarınız, büyükleriniz, komşularınızla temas, el öpme, sarılıp, kucaklaşmaktan sakının. Ortak yemek, kahvaltı ve partilerden kaçının. Onları ve kendinizi tehlikeye atmayın. Nişan, söz, sünnet, taziye, asker uğurlama gibi törelerimizi eskisi gibi değil; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak ve yeni normlara göre yapalım. "Bana bir şey olmaz" demeyin. Herkese olan size de olabilir. Siz de herkes gibisiniz. Hiçbirimiz güvende değiliz. Virüs içimizden birilerinde dolaşmaya devam ettikçe, hepimiz tehdit altında olacağız. Bu kolektif bir mücadele. Birbirimizi uyaralım."

Yorumlar (0)