banner2

banner1

banner22

Bilgi Yarışmasında bölge şampiyonu Sakarya

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Kültür ve Sanat Yarışmaları” adı altında Türkiye geneli düzenlenen “Gençler Arası Bilgi Yarışması” finali pandemiden dolayı Covid-19 tedbirleri kapsamında Online olarak Kocaeli’nde gerçekleşti.

GÜNDEM 27.05.2021, 22:30 Editör: Ebru Bulut
Bilgi Yarışmasında bölge şampiyonu Sakarya
banner48

ONLİNE YARIŞMA

Gençler Arası Bilgi Yarışması Marmara Bölge Finaline, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik, Çanakkale ve Edirne birincilerini olmak üzere toplamda 11 il birincisi bulundukları ilden Online olarak yarışmaya katıldılar. Sakarya İl Birincileri, Sapanca Anadolu lisesi 11.sınıf öğrencilerinden Talha Bostan, İsmail Kaan Ay ve Alihan Altuntaş Sakarya’yı temsilen, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde, Sakarya Gençlik Merkezi Liderleri kontrolünde yarışmaya katıldılar.

YARIŞMA ÜÇ ETAPTA GERÇEKLEŞTİ

İlk etapta İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, Çanakkale illeri yarıştı ve yarışmanın birincisi İstanbul oldu. İkinci etapta Sakarya, Kocaeli, Kırklareli, Yalova, Bursa illeri yarıştı ve grubun galibi Sakarya oldu. Yarışmanın final etabında İstanbul ve Sakarya karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen Final karşılaşması sonunda Sakarya öne geçerek yarışmayı kazandı ve İstanbul ilini eleyerek, Ağustos’ta yapılacak olan Türkiye Finaline katılmaya hak kazandılar. 

banner84
Yorumlar (1)
Ziyaretçi 7 ay önce
Yolunuz açık olsun canlar.