banner2

banner1

banner22

Bilal Zarifa toprağa verildi

Karasu ilçesinde arkadaşlarıyla birlikte denize giren ve dalgalara kapılarak boğulan 23 yaşındaki Suriye uyruklu Bilal Zarifa’nin cenazesi, Serdivan Kampüs Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası defnedildi.

GÜNDEM 08.06.2020, 15:40 Editör: Ebru Bulut
Bilal Zarifa toprağa verildi
banner48

ARKADAŞIYLA GİRDİKLERİ DENİZDE BOĞULDU

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi 23 yaşındaki Bilal Zarifa, arkadaşlarıyla birlikte hafta sonu tatili amacıyla gittikleri Karasu ilçesinde denizdeki dalgaların birden artması sonucu suda kaybolmuştu. Çevredeki vatandaşlar ve cankurtaran ekiplerince sudan çıkartılarak Karasu Devlet Hastanesine götürülen Bilal Zarifa, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Öte yandan Bilal Zarifa ile birlikte denize giren 19 yaşındaki Filistin uyruklu Hamza Alasqhar (19)’da hayatını kaybetti.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Hayatını kaybeden Bilal Zarife’nin İstanbul’da yaşayan ağabeyi Hasan Zarifa, acı haberi alır almaz Sakarya’ya gelirken Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, hayatını kaybeden Bilal Zarifa’nin yakınlarını makamında ağırlayarak cenaze işlemleriyle ilgili bilgi verdi. Tüm işlemleri aile adına yapan İl Müdürlüğü ekipleri, aileyle birlikte Sakarya Üniversitesi Kampüsünde bulunan Kampüs Camii’nde kılınan cenaze namazına da gitti. Cenaze namazını Bilal Zarifa’nin Abisi Hasan Zarifa kıldırırken Bilal Zarifa daha sonra Serdivan Mezarlığına defnedildi. Öte yandan 19 yaşındaki Hamza Alasqhar’ın da cenazesinin yarın Filistin’e yollanacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)