banner2

banner1

banner22

Belediye inceleme başlattı

Geçtiğimiz günlerde açlık nedeniyle Barınak çevresindeki ölmüş köpeklerin diğer köpekler tarafından yenildiğine yönelik ortaya çıkan videolar sonrasında bugün hayvan severler benzer bir olayla daha karşılaştı. Öte yandan barınakta tarihi geçmemiş ve kullanılmamış ilaçların çöpe atıldığı iddia edilirken Adapazarı Belediyesi olayla ilgili soruşturma başlattı.

GÜNDEM 19.01.2020, 14:54 Editör: Aysima Kortak
banner48

Haber // R. Kaan Oktar

İLAÇLAR ÇÖPE Mİ ATILIYOR?

Adapazarı Belediyesine ait Geçiçi Bakımevi önündeki çöp kutusunda tarihi geçmemiş ve kullanılmamış ilaçlar ile serum olduğunu iddia eden hayvanseverler, çöplerde buldukları serum ve ilaçları cep telefonuyla videoya aldı. Ayrıca ameliyat sonrası çıkan parçaların ve iğnelerinde çöpe atıldığını belirten hayvanseverler, Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi bünyesinden alınan pahalı ilaçların çöpe atılarak akşamları çöpten alınıp kliniklere satıldığını iddia etti. Büyükşehir ve Adapazarı Belediyesi tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatılması istendi.

ÖLEN KÖPEKLER HASTALIK SAÇIYOR

Öte yandan geçtiğimiz günlerde aç kalan hayvanların birbirlerini yediğine yönelik videolar ortaya çıkmış ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bakımevinde gerekli bakımların yapıldığını ve hayvanların aç bırakılmadığını iddia etmişti. Bugün çekilen videolarda ise aç kalan ve ya soğuktan ölen köpeklerde oluşan hastalık nedeniyle ölmüş köpeği yiyen diğer köpeklerinde hastalıktan öldüğünü belirten ve video çekerek ölen köpekleri gösteren hayvanseverler vatandaşlardan ve yetkililerden yardım istedi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Öte yandan Haberlisin.com'un ulaştığı Adapazarı Belediyesi yetkilileri; yaklaşık 1 hafta önce bölgede etkin besleme yapan hayvanseverlerle toplantı yapıldığını ve sahipsiz hayvanlar için hazırlanacak ortak projeye Adapazarı Belediyesinin tam destek vereceğini belirtti. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'nun konuyla yakından ilgilendiği öğrenilirken olayla ilgili olarak Adapazarı Belediyesi tarafından inceleme başlatıldığı ve gerekli işlemlerin yapıldığı belirtildi. 

Yorumlar (0)