banner2

banner1

banner22

'Beklenen Fetih Nesli Sizsiniz'

Adabilim Okulları din eğitimi komisyonu Ramazan ayı münasebetiyle ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Ramazan ayının önemi ve fazileti ile ilgili konferans verdi.

GÜNDEM 22.05.2018, 09:32
'Beklenen Fetih Nesli Sizsiniz'
banner48

‘RAMAZANIN BEREKETİNDEN FAYDALANIN’

Adabilim okulu konferans salonunda gerçekleşen program öğrencilerin okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Süleyman Akyüzlü öğrencilere Ramazan-ı Şerifi nasıl değerlendirebilecekleri ile ilgili tavsiyelerde bulunarak “Ramazan Kur’an-ı Kerim’in indirildiği, yüce Allah’ın ümmetimin ayı dediği, müminler için affa ve kurtuluşa vesile olan mukaddes bir ay. Bu ayda özellikle Kur’an ile daha fazla vakit geçirmeye ve hemhal olmaya gayret gösterelim. Bilhassa Ramazan’ın son on günü itikafa girmeye ve daha fazla tefekkür etmeye gayret gösterelim. Bu mübarek ayın atmosferinden azami derecede faydalanmaya çalışalım” dedi. 

‘DÜNYA HOŞGÖRÜ VE BARIŞA MUHTAÇ’

Programda son olarak sözü alan Din Eğitimi Komisyonu Başkanı Ömer Bektaş “Bugün başta Kudüs olmak üzere birçok İslam coğrafyasında Ramazan ayına rağmen Müslüman kanı akıtılmaya devam ediyor. Kudüs, Osmanlı himayesinde ve İslam anlayışı ile 4 asır nasıl tüm dinlere karşı hoşgörü ve barış içinde hüküm sürdüyse dünya yeniden bu anlayışa muhtaçtır. Ben inanıyorum ki bu zalimce işleyen çarkı tersine döndürecek beklenen fetih nesli sizsiniz” dedi.

Yorumlar (0)