banner2

banner1

banner22

“Bayram sonrası tedbirler yumuşatılacak”

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, koronavirüs süreciyle ilgili yaptığı açıklamada "Bayramdan sonra tüm uygulamalar yumuşatılacaktır, planlarımız hazırdır." dedi.

GÜNDEM 12.05.2020, 14:42 Editör: Ebru Bulut
“Bayram sonrası tedbirler yumuşatılacak”
banner48

Adalet sisteminde alınması gereken koronavirüs önlemlerine ilişkin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıklamalarda bulundu. ''İnsan odaklı politikalarımıza yönelik yaklaşım ile yeni normal düzende, beraber hareket etmek herkesin dileğidir'' şeklinde konuşan Gül, bayramdan sonra bu önlemlerin hafifletileceğini söyledi.

BAYRAMDAN SONRA TÜM UYGULAMALAR YUMUŞATILACAK

Gül'ün açıklamalarından başlıklar şöyle;Türkiye dünyanın gıpta ile izlediği bir mücadele sergiliyor. Virüs din, dil ve ırk gözetmemektedir. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi artık yeni normal var. Gerek koordinasyon toplantılarımız ve tüm görüşmeler ortak değeri bulmaya yöneliktir. Akıl, güç, el birliği ile bu beklentileri karşılamak hepimizin görevidir. Hukuk devleti idarenin tüm eylemlerinde ölçülü olması demektir. İçinde bulunduğumuz adalet idealimiz hiçbir zaman durmadı, değişmedi. Yeni normalleşmede 4 koldan çalışmalarımızı planlıyoruz. Yine bir yol haritası çalışması yapılmıştır. Bayramdan sonra tüm uygulamalar yumuşatılacaktır. Somut takvime bağlandığında kamuoyuna sunulacaktır. Noterler ve Adli Tıp normal çalışmasına başlamıştır.”

Yorumlar (0)