banner2

banner1

banner22

Bayram namazı camilerde kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, katıldığı bir televizyon programında Ramazan Bayramı'yla ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Bayram namazının camilerde kılınacağını belirten Erbaş, camilerde salgın tedbirlerine de titizlikle uyulduğunu söyledi.

GÜNDEM 12.05.2021, 14:44 Editör: Aysima Kortak
Bayram namazı camilerde kılınacak
banner48

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ramazan ayının son sahurunda TRT1 ekranlarından canlı olarak yayınlanan "Sahur Bereketi" programına konuk oldu. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş programda, Ramazan ayı ve gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ramazan ayı boyunca müminlerin Allah'ın rızasını kazanmak için gayret gösterdiğini ifade eden Başkan Erbaş, "Oruçlarımızla, namazlarımızla, tilavetlerimizle, zekatımızla, hayır hasenatımızla şifa aramaya çalıştık bu Ramazan'da. Rabbim maddi ve manevi dertlerimize şifa eylesin inşallah" dedi.

Başkan Erbaş, Ramazan ayı ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Ramazan ayına girdiğimizde bu ayı nasıl değerlendirelim diye planlamamızı Efendimizin, 'Ramazanın ilk on günü rahmet, ikinci on günü mağfiret ve son on günü de ebedi azaptan, cehennem azabından kurtuluş günleridir' hadis-i şerifine göre yaptık. İlk on günü rahmetinden, ikinci on günü mağfiretinden istifade etmeye çalıştık. Ayet-i kerimede Rabbimiz, 'Mağfirete koşunuz' buyuruyor. Ramazanın ikinci on gününde bu ayet-i kerimeden ilham alarak mağfirete koşmaya çalıştık. Bu mağfiretin sonunda da cennet olduğunu yine ayet-i kerimden öğreniyoruz."

Yorumlar (0)