banner2

banner1

banner22

Bayraktar eleştirilere böyle cevap verdi

Sakaryalı Fiskobirlik Başkanı Lütfü Bayraktar, Karadeniz bölgesinde kendisine yönelik eleştirilere sert çıktı. Bayraktar “kurumun borcu bitirilip kar yapmaya başlamasıyla birilerinin ayranı kabardı” dedi

GÜNDEM 20.02.2021, 15:27 Editör: Aysima Kortak
Bayraktar eleştirilere böyle cevap verdi
banner48

140 MİLYON BORÇLA ALDIK

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, son dönemde şahsıyla alakalı eleştirilere cevap verdi. Bayraktar, 2007 yılında Fiskobirlik’i 140 milyon TL borçla aldıkların ifade ederek “Kimsenin kurumun adını ağzına almadığı dönemde göreve talip olduk. Bugün gelinen noktada borcu olmayan ve yükselişte bir kurum var. Şimdi Fiskobirliğin başına biz gelelim kavgasını yapıyorlar”

BATIDAN GELDİ, NİYE KURUMUN BAŞINDA

Bayraktar, yapılan eleştirelerin ve söylemlerin samimiyetten uzak olduğuna vurgu yaparak “Asıl bütün kavga 2007 yılında 140 milyon lira borçla aldığımız Fiskobirlik bugün borçsuz. Yükselişte biz niye bu kurumun başında değiliz. Biz niye idare etmiyoruz, batı bölgesinden bir kişi niye kurumun başında kavgasıdır. Dün kafasını kuma gömenler borçsuz kurumun başına geçmek istiyorlar. Eleştirileri samimi değil” dedi.

KENDİ PARASIYLA FINDIK ALIYOR

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Fiskobirlik’in son 5 yıldır kendi parasıyla fındık alımı yaptığını da vurgulayarak” Hem fındık alımında hem de mamul madde üretiminde geçen yılı geçtik. Pandemiye rağmen çalışma süremizi artırdık” şeklinde konuştu.

24 MİLYONLUK YATIRIM YAPTIK

Başkan Lütfi Bayraktar, birliğin kooperatiflerinin tüm Karadeniz bölgesinde bulunduğunu da belirtti. “Bu yıl Giresun, Ordu ve Sakarya da toplamda 24 milyon liralık yatırım yapmışız. Şu anda kar ediyoruz. Şimdi ortada kar eden borcu olmayan ve her gün yükselişte olan bir Fiskobirlik var. Burada batıdan bir insan niye var diyorlar. Bu insanlar Fiskobirlik’in borcu varken ortalıkta yoklardı. Bizi eleştirenler samimi değiller“ dedi.

Yorumlar (0)