banner2

banner1

banner22

Başkan Gürpınar canlı yayında konuştu

Genel Yayın Yönetmenimiz Güven Hasbaş’ın hazırlayıp sunduğu ‘Ters Açı’ programına katılan Sakarya İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar, Serdivan’daki AVM bahçesinde ticari alan oluşturmak için talep edilen imar düzenlemesi hakkında konuştu.

GÜNDEM 19.11.2021, 21:16 Editör: Aysima Kortak
Başkan Gürpınar canlı yayında konuştu
banner48

Ters Açı programının ikinci konuğu olan Sakarya İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar, Serdivan’daki AVM bahçesinde ticari alan oluşturmak için talep edilen imar düzenlemesi hakkında konuştu.

“BAŞKA ŞEYLER OLDUĞU İÇİN BİZ VAZGEÇTİK”

Canlı yayında mahkeme sürecini aktaran Gürpınar, “Mahkeme sürecine başvurduğumuz geneline baktığımızda 3 alanda mahkemeye gittik. Bunların 1 tanesini aslında kaybetmedik ama mahkeme sürecinde başka şeyler olduğu için biz vazgeçtik. AVM üzerindeki okullarda olan mahkemeyi iptal ettik. Ama ne acıdır ki son büyükşehir belediye meclisinden mahkeme kararına rağmen oranın tekrar ticari bölgeye dönüşmesiyle ilgili bir karar çıktı. O konudaki yol haritamızı belirleyeceğiz” dedi.

“YANLIŞ YAPIYORSUNUZ”

İtiraz noktalarına değinen Başkan Gürpınar, “Bizim itiraz noktamız şu; ticarete açılmak istenen yer yeşil alan, mevzuat derk ki bir yeşil alanı kaldırdığınız zaman aynı bölgede eş değer bir yeşil alan yaratmanız gerekir. Orada maalesef yeşil alanı kaldırıyorlar. Üzücü olan nokta o. Oradaki Milli Eğitim’in, özel çocuklarımızın okulu orası. O okulun bulunduğu yeri yeşil alan yapıyorlar. Bizde bu mahkeme sürecinden önce Milli Eğitim İl Müdürlüğüne başvuru yaptık. Dedik ki, bu okul burada geçici mi kalıcı mı? Verilen cevap ise, hayır okul orada kalıcı. Biz de dedik ki yanlış yapıyorsunuz. Mahkeme dolayısıyla bizim itirazımızı haklı gördü planları iptal etti” diye konuştu.

banner84
Yorumlar (0)