banner2

banner1

banner22

Başiş’den İlahiyat Fakültesini ziyaret

Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesini ziyaret etti. Ziyarette il müftü yardımcıları Mehmet Şahin, Faruk Güneş ve Dr. Ravza Cihan da yer aldı.

GÜNDEM 09.02.2021, 15:18 Editör: Gizem Demirsoy
Başiş’den İlahiyat Fakültesini ziyaret
banner48

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, İl Müftülüğü ile “İlahiyat İle Eş Zamanlı Hafızlık Projesi” başta olmak üzere çok güzel ortak çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, bu faaliyetleri daha da geliştirmeyi arzu ettiklerini söyledi. Prof. Bostancı, Türkiye Diyanet Vakfı ile ortak yürütülen TDV İlahiyat Akademi Projesine olan destekleri dolayısıyla da Sakarya Müftüsü Hasan Başiş’e teşekkür etti.

“ORTAK FAALİYETLERE ÖNEM VERİYORUZ”

İl Müftüsü Hasan Başiş de İlahiyat Fakültesi ile ortak faaliyetlere çok büyük önem verdiklerini söyledi ve mevcut ortak projelerdeki iş birliğinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Müftü Başiş, toplumumuza özellikle de gençlere kaliteli bir din hizmeti götürebilmek için kurumlar arası ortak çalışmaların çok değerli olduğunu vurguladı. İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Abdullah İnce’nin İlahiyat Fakültesi ve Müftülük iş birliği ile gerçekleştirilmesi planlanan gençliğe yönelik proje ile ilgili sunumunun ardından yapılan müzakerelerde proje ile ilgili çalışmaların ivedilikle başlatılması kararlaştırıldı. İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Şirin ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Numan Ünver’in de hazır bulunduğu ziyaret, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı ve Sakarya Müftüsü Hasan Başiş’in karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi.

Yorumlar (0)