banner2

banner1

banner22

'Basın toplumun gözü kulağı'

Toplumsal Dayanışma ve Kadın Gelişim Derneği (TKGD)24 Temmuz Basın Bayramı dolayısı ile Sakarya basınını kahvaltıda ağırladı.

GÜNDEM 25.07.2018, 12:48
'Basın toplumun gözü kulağı'
banner48

8 Mart’ta kurulan ve kısa sürede kurumsal kimliğine kavuşan TKGD, Tunatan Tesisleri’nde düzenlediği kahvaltı ile ilimizde faaliyet gösteren basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. TKGD Başkanı Hülya Lüleci, 24 Temmuz Basın Bayramını kutlarken, basının toplumumuzdaki yeri ve önemine değindi. Basının toplumun gözü, kulağı olduğunu söyleyen Lüleci, “Dileğimiz basınımızın sansürsüz ve özgürce toplumumuzu en güzel şekilde bilgilendirmesidir” dedi.

Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, RATED Başkanı Hüseyin Remzi Adıyaman’ın yanında çok sayıda basın emekçisinin katıldığı kahvaltıda, TKGD’nin kuruluş amacı ve faaliyetlerini de anlatan Başkan Lüleci, dernek yönetimini de tek tek tanıttı.

 Gazeteciler adına konuşma yapan Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe, “Biz her zaman özgür basından yanayız. Basın özgürlüğü demek demokrasinin gelişmesi demektir. İyi bir basının olduğu her yerde her zaman hizmetlerle de çok daha iyi olur” diyerek, böyle özel bir günde basını ağırlayan TKGD yönetimine teşekkür etti.

Yorumlar (0)