banner2

banner1

banner22

Başarı diledi

Sakarya Vali Vekili Erdoğan Ülker, Türk Basını’nda sansürün kaldırılışının 111. Yılını yayınladığı yazılı açıklamayla kutladı.

GÜNDEM 23.07.2019, 10:37
Başarı diledi
banner48
Ülker açıklamasında, “Türk Basınında sansürün kaldırılışının 111. yıl dönümü olan bugünde,  tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum.

EN BÜYÜK GÜVENCE
Hayatımızın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan basın, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı, toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin  önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

“ZAMAN VE MEKAN MEFHUMU GÖZETMEKSİZİN” 
Çok önemli bir toplumsal görevi,  zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, büyük bir özveri içinde yerine getiren değerli basın çalışanlarımızın yaptıkları çalışmalar takdirle karşılanmaktadır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet haber siteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.
 
 
Yorumlar (0)