banner2

banner1

banner22

Baro Başkanı Burak’ın Zafer Bayram’ı mesajı

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

GÜNDEM 28.08.2020, 13:55
Baro Başkanı Burak’ın Zafer Bayram’ı mesajı
banner48

Mesajında, Türk Milletinin 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle ayrılmaz bütünlüğünü tüm dünyaya ilan ettiğini vurgulayan Başkan Burak, “Büyük Taarruz neticesinde işgal altındaki vatan topraklarımız düşmandan bütünüyle arındırılmış ve istiklal savaşımız hak ettiği büyük zaferle taçlanmıştır. 30 Ağustos’ta elde edilen bu destansı zaferin ardında, milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı ile kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır. Bu bakımdan, 30 Ağustos milletimiz için çok özel bir anlam ve öneme sahiptir, hepimizin ortak bayramıdır, hepimiz için bir iftihar vesilesidir.

‘’AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ’’

Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 98. yıl dönümünde, ‘Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri’ diyerek savaşı başlatan ve bizlere armağan eden başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum” dedi.

Yorumlar (0)