banner2

banner1

banner22

Balaban güven tazeledi

Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Hayri Balaban yeniden seçilerek güven tazeledi. Pandemi döneminin kendileri için çok zor geçtiğini söyleyen Balaban, ülke genelinde en çok kredi kullandıran kooperatif olduklarını ifade etti.

GÜNDEM 12.07.2021, 13:49 Editör: Nisa Çoban
Balaban güven tazeledi
banner48

“DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 63’üncü Olağan Genel Kurulu, kooperatife bağlı Kristal Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. Seçime tek liste ile giren mevcut Başkan Hayri Balaban yeniden seçilerek güven tazeledi. Genel kurulda bir konuşma yapan Hayri Balaban, “Bundan sonra genel kurulları beklemeden ortaklarımızla sık sık bir araya gelerek hiçbir gündem maddesi olmadan dertlerini dinleyeceğiz. Sizlere daha fazla nasıl hizmet edeceğiz bunları konuşacağız.  Sizlere layık olabilmek için daha çok çalışacağız” dedi.

EN ÇOK KREDİYİ BİZ KULLANDIRDIK

Kooperatif başkanlığındaki son 3 yılını değerlendiren Balaban, “2020 yılında ülkemiz, dünyamız ciddi sıkıntılar yaşadı. Bizler de Sakarya esnafı olarak ciddi sıkıntılar yaşadık. Bazı meslek grupları bu sıkıntıyı daha fazla yaşadı. Biz kooperatif olarak elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. 2020 yılında 978 kişiye 60 milyon 681 bin kredi verdik. Esnafa verilen 25 bin TL’lik krediden de 575 kişi faydalandırdık. Ülke geneline baktığımız zaman en çok pandemi kredisi kullandıran kooperatif Adapazarı Esnaf ve Kefaret Kooperatifi’dir” dedi.

GERİ ÖDEMELERDE SIKINTI

Balaban, “Pandemiden bizim kooperatifimiz de çok etkilendi. Personelimizin yüzde 90’ıyla birlikte ben de korona oldum. İnşallah Allah bir daha böyle bir şey göstermesin. 2020 yılında toplan plasmanımız 135 milyon oldu. 135 milyonun 445 bin TL’sinde geri dönüşlerde sıkıntı yaşadık. Bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederiz. Esnafın desteğini her zaman arkamızda hissediyoruz. Sizlere çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)