banner2

banner1

banner22

Balaban'dan esnafa müjde!

S.S. Adapazarı Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatif Başkanı Hayri Balaban, Esnaf ve Sanatkarların kooperatiflerinin Türkiye Halk Bankası kaynaklarından kredilerden doğan borçlardan vadesinde ödenmeyen borçların taksitleri erteleneceğini duyurdu.

GÜNDEM 04.02.2021, 17:47 Editör: Ebru Bulut
Balaban'dan esnafa müjde!
banner48

1 OCAK İLE 30 HAZİRAN TARİHLERİ ÖDEMELERE ERTELEME

S.S. Adapazarı Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatif Başkanı Hayri Balaban, esnaflara müjde verdi. Balaban, doğrudan Türkiye Halk Bankası kaynaklarından 31 Aralık 2020 ve öncesi tarihlerde kullanmış oldukları kredilerden doğan borçlarından, vadesinde ödenmeyen ve Banka takibine alınmamış taksitleri ile 1 Ocak ile 30 Haziran tarihleri arası dönemde ödenmesi gereken taksitleri erteleneceğini söyledi.

Konu hakkında açıklama yapan Balaban, “Esnaf ve Sanatkarlarımızın kooperatiflerimiz kefaletiyle veya doğrudan Türkiye Halk Bankası kaynaklarından 31 Aralık 2020 ve öncesi tarihlerde kullanmış oldukları kredilerden doğan borçlarından, vadesinde ödenmeyen ve Banka takibine alınmamış taksitleri ile 1 Ocak ile 30 Haziran tarihleri arası dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelenecektir.

ERTELEME İŞLEMLERİ;

Krediye tanımlı faiz oranı üzerinden faiz hesaplanarak ve erteleme döneminde tahakkuk edecek taksit, anapara ve faiz tutarlarının ertelenen taksitten sonraki taksitlere eşit olarak eklenmesi suretiyle gerçekleşecektir. Erteleme talebi herhangi bir işleme gerek kalmaksızın, taksitin vadesinde ödenmemesi halinde bankaca otomatik olarak gerçekleşecektir, otomatik ödeme talimatı olanların taksitleri vadesinde bankaca tahsil edilecek olup, ertelemek isteyen ancak otomatik ödeme talimatı bulunanların bu talimatlarını iptal ettirmeleri gerekmektedir. Ayrıca bu karar kapsamında kredi taksitleri ertelenenlerden, erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltılmayacağına dair taahhütname alınacaktır. Daha geniş bilgi için kooperatife gelinerek bilgi alınabilir” dedi.

Yorumlar (0)