banner2

banner1

banner22

Bakan Yardımcısını ziyaret etti

Sayıştay Başkanlığı Kurumsal İletişim Koordinatörü Mustafa Kemal Yavuzyiğit Tarım, Orman Bakan Yardımcısını ziyaret ettikten sonra fındık üreticilerine müjde niteliğinde bilgi aktardı.

GÜNDEM 19.01.2021, 17:20 Editör: Ebru Bulut
Bakan Yardımcısını ziyaret etti
banner48

MÜJDELİ HABERİ DUYURDU

Sayıştay Başkanlığı Kurumsal İletişim Koordinatörü Sakaryalı Mustafa Kemal Yavuzyiğit, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’u ziyaretinde fındık üreticisinin alan bazlı desteklemelerin manuel ortamda yapılan başvurularının sorun yarattığını aktardı. Bakan Yardımcısı başvuruların artık 5 yılda bir olacağını ve elektronik ortamda da başvuru yapılacağını açıkladı. Karasulu Mustafa Kemal Yavuzyiğit ziyaretin ardından fındık üreticilerine müjdeli haberi duyurdu.

“BAŞVURULAR ARTIK 5 YILDA BİR YAPILACAK”

Mustafa Kemal Yavuzyiğit yaptığı açıklamada “Gerçekleştirdiğimiz ziyarette memleketim Sakarya ili Karasu ilçesi özelinde konuştuğumuz; ancak tüm fındık üreticilerini ilgilendiren Alan Bazlı Gelir Destek Ödemelerine ilişkin mevcut manuel işleyişin ve bürokratik prosedürlerin elektronik-dijital ortama aktarılması, E-Devlet üzerinden sürecin yürütülmesi ve fındık çiftçilerinin şuan ki mevcut başvuru sürecinde yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi hususundaki talep ve şikayetleri kendilerine ilettik. Konuya ilişkin olarak, Tarım ve Orman Bakanlığının yeni bir çalışma başlattığını, bundan sonra başvuruların artık 5 yılda bir yapılacağını, aradaki bürokratik prosedürlerin kaldırılarak dijital ortama aktarılacağını; yaşlı, hasta, il dışında ya da yurt dışında bulunan üreticilerin elektronik ortamda işlemlerini rahatlıkla yapabileceği müjdesini verdi” dedi.

HABER; Cihan EMRE

Yorumlar (0)