banner2

banner1

banner22

Bakan Selçuk duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ihtiyaç sahibi öğrencilere geçtiğimiz hafta 50 bin 500 öğrenciye internet paketleriyle tablet dağıtımı yapıldığını, bu hafta da öğrencilere 50 bin tablet dağıtılacağını bildirdi.

GÜNDEM 21.12.2020, 21:55 Editör: Ebru Bulut
Bakan Selçuk duyurdu
banner48

50 BİN TABLET DAĞITILACAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Geçen hafta 50 bin 500 öğrencimiz daha internet paketli yeni tabletleriyle ders başı yaptı. İçinde çevirim dışı zamanlarda kullanabilecekleri eğitim içerik ve kaynakları da var. Bu hafta da 50 bin dağıtım yapacağız. Çocuklarımızın eğitim hakkı için gayret eden herkese teşekkürler” ifadelerini kullandı.

ÜCRETSİZ TABLET DAĞITIMI NASIL YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı ücretsiz tablet dağıtımıyla ilgili başvuru formu bulunmuyor. Ücretsiz tabletler, il müdürlükleri tarafından resmi veriler üzerinden belirlenerek ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılıyor. Tablet dağıtımı hakkında geçtiğimiz aylarda açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şunları dile getirmişti; “Bakanlık olarak ilk aşamada 500 bin öğrencimize tablet bilgisayar ulaştıracağız. Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize hızla ulaşabilmesi için hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisi var, buna göre hareket edilecek ve önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize tablet bilgisayarları peyderpey ulaşmaya başlayacak. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi bazı kriterler belirledik ve bu kriterleri resmi veriler üzerinden önceliklendirdik. Ayrıca, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör kuruluşları ile sivil inisiyatifler tarafından sunulan ayni ve nakdi bilgisayar desteklerinin de öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için de aynı stratejiyle ve yöntemle hareket edilecek ve bu da kısa sürede başlayacak. Yapılan ayni ve nakdi yardımlar peyderpey çocuklarımıza ulaştırılacak.”

Yorumlar (0)