banner2

banner1

banner22

Bakan Kurum’dan müjde yok

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, SEAH otoparkında yaptığı konuşmasında Sakarya’ya dönüşüm müjdesi vermeyerek yapılan eserleri övdü.

GÜNDEM 02.07.2021, 15:57 Editör: Aysima Kortak
banner48

Törende ilk olarak söz alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Cumhurbaşkanımızın Sakarya’da çok büyük yatırımları var. Benim de Sakarya ile alakalı çok uzun olmasa da kısa bir öyküm var. Demiryolları genel müdürüydüm, Ergün Atalay ile birlikte depremde yıkılan fabrikayı nasıl ayağa kaldırırız diye düşündük. Bu fabrikayı yeniden yapmayı kararlaştırdık. Ve o fabrikayı yeniden yapmak bize nasip oldu. Bugün Türkiye yeni fabrikaların açılışlarına şahitlik ediyor” dedi.

10 YILDA 7.6 MİLYAR TL YATIRIM

Daha sonra kürsüye çıkan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise Sakarya’yı 2023 ün lider şehri yapmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Bakan Kurum, “Bugün Sakarya Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile tarihi güne şahitlik ediyor yeni eserler ile tanışıyor. Alt ve üst yapı yatırımlarımız, onlarca okulumuzun yer aldığı 2.6 milyarlık 157 yatırımı Sakarya’mızım hizmetine sunuyoruz. Şehirlerimiz, vatandaşlarımız, ülkemiz, milletimiz için gece gündüz tüm ekibimize çalışıyoruz. Sakarya’mıza hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şehirlerimizi modern şehirler hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 7.6 milyar son 10 yılda Sakarya’ya çevre ve şehircilik anlamında yatırım yaptık. Huzurlu hanelerimizi inşa etmek için sosyal konutlar projeleri, kentsel dönüşüm projelerimizi gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu projelerimizle Sakarya da olduğu gibi 81 ilde devam ediyoruz. 81 ilde 81 milyon kare millet bahçesi projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bir millet bahçesini de inşallah bugün açıyor olacağız, amacımız hedefimiz sizlerin duasını almaktır. Tüm eserlerimizi Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

ESERLERİ ÖVDÜ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un açılış töreninde Sakarya'ya kentsel dönüşüml ile ilgili müjde vermesi bekleniyordu. Ancak Bakan Kurum dönüşümle ilgili açıklama yapmadı. Kurum konuşmasında bakanlık tarafından 81 ilde yapılan ve bir milyonuncu ev teslim töreninin gerçekleşeceğini söyledi. Bakan Kurum'un Sakarya özelinde vatandaşlara hizmete alınan eserleri beğendiğini söylemesi oldu.

Yorumlar (0)