banner2

banner1

banner22

Bakan Koca Sakarya’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya programının açılış kısmının SEAH otoparkında yapılmasında ısrar etmişti. Sağlık Bakanı Koca, tören alanındaki yerini aldı.

GÜNDEM 02.07.2021, 15:24 Editör: Ebru Bulut
banner48

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ısrarıyla 18 eserin kurdelesinin kesileceği program Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi otoparkına alınmıştı. Bakan Koca tören alanındaki yerini aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın SEAH otoparkında yapacağı konuşmada hizmete alınan projelerin yanı sıra bin yataklının temel atma tören tarihini de açıklaması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte şehrimize gelen bakanlar; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin.

"HER FERDİN EN AZ 1 DOZ AŞI OLMUŞ OLARAK KURBAN BAYRAMINA GİRMEK İSTİYORUZ"

Sakarya’da yapılan sağlık yatırımlarına değinen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, “Güçlü bir sağlık sistemi insanlık için hayati önem taşıyor. Bunun kıymeti korona virüs salgınında bir kez daha ortaya çıktı. Dünya’da bununla baş edecek nadir ülkelerden biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğimde alt yapı ile birlikte dağlık sistemimizin geldiği nokta yalnızca vatandaşlar tarafından değil uluslararası örgütler tarafından takdir edilmekte. 1 milyar lira olan 52 tesisin yapımını hizmete açtık Sakarya’da. Eğitim Araştırma Hastanesine bağlı Kadın Doğum Hastanesi 370 yatağıyla hizmet vermeye başladı. 10 farklı sağlık yatırımının yapımına devam etmektedir. İnşaatına başlanacak olan Sakarya Şehir hastanemizde bunların içerisinde. Cumhurbaşkanımız liderliğimde 2023 hedefine yürüyen güçlü Türkiye’de şehit hastanelerini sağlıkta gelinen son nokta olarak hedefliyoruz. Tek bir kampüste vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarının karşılaştığı 1000 yataklı olmakla birlikte yatak kapasitesi artırılacak şekilde planlanmıştır. Pandemiyi gündemimizden çıkarmaya çalıştığımız bugünlerde sağlık çalışanlarımız insan üstü çaba harcamakta. Aşılamada Dünya rekoru kırılmakta. Pandemiyi hayatımızdan silebilmek için toplumsal bağışıklık hedefimize ulaşmak zorundayız, vatandaşlarımızın bu şuurla hareket etmesini diliyorum. Her ferdin en az 1 doz aşı olmuş olarak Kurban Bayramına girmek istiyoruz. Açılışını yaptığımız tesislerin Sakarya’ya hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)