banner2

banner1

banner22

Bakan Koca'dan sürpriz "23 Nisan" paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca, "Saat 16.15’te bir açıklama yapacağım." diyerek tüm merakları yapacağı açıklamaya çekti. Bakan Koca'nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda açıklamanın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için olduğu anlaşıldı.

GÜNDEM 23.04.2021, 16:52 Editör: Ebru Bulut
banner48

KOCA'DAN 23 NİSAN SÜRPRİZİ

Saat 16.15'i gösterdiğinde Bakan Koca, Twitter hesabından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj paylaştı. 23 Nisan'da koltuğunu bir miniğe devreden Koca, sürpriziyle vatandaşları şaşırttı.

MİNİK BAKANDAN AŞI DAVETİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu bir çocuğa devretti. Koca, çocuğun açıklamasını kişisel Twitter hesabında paylaştı. Minik bakan ise koronavirüs salgınıyla ilgili uyarılarda bulunup, vatandaşları aşı yaptırmaya davet etti. Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı mücadele çağrısında bulunan çocuk, sözlerinin başında "Kıymetli vatandaşlarım. Öncelikle hepinizin ellerinden öpüyorum. Umarım herkes ellerini yıkamıştır. Bildiğiniz gibi bir yıldır koronavirüsle mücadele ediyoruz. Beni tanımadığınız günlere dönmek istiyorsunuz, farkındayım. inanın bunu ben de çok istiyorum. Çalışmalarımız da bu yönde zaten. Ben de çok bunaldım. Minik kalbim artık dayanamıyor" ifadesini kullandı.

'UMARIM DEDEM HARÇLIKLARIMI BİRİKTİRİYORDUR'

Çocuk, şöyle konuştu: "Bu mücadeleyi verirken yeri geldi okulumuzdan, yeri geldi oyun parklarından feragat ettik. Evimiz okulumuz, evimiz oyun alanımız oldu. Hatta en son bayramda dedemlere gidemedik. Umarım dedem harçlıklarımı biriktiriyordur. Canım dedem. Şimdi herkesten bir ricam olacak. Sırası gelen herkes aşısını olsun. Yoksa aşıdan korkuyor musunuz? Aşıdan çocuklar bile korkmuyor. Bence siz aşı olursanız okullarımız açılacak. Ben de arkadaşlarıma kavuşacağım.

'ARKADAŞIM YASİN'İ ÇOK ÖZLEDİM'

Arkadaşım Yasin'i çok özledim. Siz saygıdeğer büyüklerimizin maske mesafe ve temizlik kurallarına uyduğunu gördükçe mutlu oluyorum. Bu arada sevgili arkadaşlarımın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tebrik ediyorum. Bize bu bayramı hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyorum."

Yorumlar (0)