banner2

banner1

banner22

Bakan Dönmez'den dikkat çeken açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı canlı yayında doğalgaz ve elektrik fiyatlarıyla ilgili olarak "Fedakarlık yaparak vatandaşa en az şekilde yansıtıyoruz" açıklamasında bulundu.

GÜNDEM 08.10.2021, 17:10 Editör: Nisa Çoban
Bakan Dönmez'den dikkat çeken açıklama
banner48

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"TAM YANSITMIYORUZ"

Dönmez doğalgaz ve elektrik fiyatlarıyla ilgili olarak "Fedakarlık yaparak vatandaşa en az şekilde yansıtıyoruz" açıklamasında bulundu. Bakan "Hane halkına ve küçük tüketiciye artan maliyeti tam yansıtmıyoruz." dedi.

"GEREKİRSE İLAVE GAZ ALINIR"

Bakan Dönmez, doğalgaz arzında bir sorun olmadığını belirtti. Dönmez, "Gerekirse Rusya'dan ilave gaz alınır. yetkililer bu konuda bir sıkıntı olmayacağını belirtti" ifadelerini kullandı.

"ELEKTRİK ÜRETİM MİKTARIMIZ AZALDI"

Bakan Dönmez elektrik üretimiyle ilgili olarak da "Teknik alt yapı olarak herhangi bir sorun yok, kuraklık nedeniyle elektrik üretim miktarımız azaldı." dedi.Bakan Dönmez sözlerinin devamında şunları söyledi: "Türkali'de bugün itibariyla 6 kuyumuz var. Hedef 2023'te vatandaşımızı Karadeniz gazıyla buluşturmak. İleride iki, üç, hatta dördüncü santraller gelebilir."

Yorumlar (0)