banner2

banner1

banner22

Azalan kan stokları için kampanya düzenlediler

Afet Gönüllüleri Derneği, Kızılay’ın Ramazan ayındaki ve pandemi dolayısıyla azalan kan stoklarını arttırmak amacıyla bir kampanya düzenledi.

GÜNDEM 01.05.2021, 22:53 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

AFGD (Afet Gönüllüleri Derneği), Kızılay’ın Ramazan ayındaki ve pandemi dolayısıyla azalan kan stoklarını arttırmak amacıyla bir kampanya düzenledi.  AFGD Derneği Başkan Yardımcısı Ali Samet Özkurt, gerçekleştirilen kampanyayla ilgili bilgi verdi.

KAN ACİL DEĞİL SÜREKLİ İHTİYAÇTIR

AFGD Dernek Başkan Yardımcısı Ali Samet Özkurt, kan acil değil sürekli ihtiyaç olduğu düşüncesiyle hareket ettiklerini belirterek, “AFGD (Afet Gönüllüleri Derneği) olarak, Kızılay’ın Ramazan ayındaki stok sıkıntılarına destek olmak amacıyla bir kampanya düzenledik. Bu kampanyayı 6 ildeki tüm şubelerimiz illerinde bulunan kan toplama merkezlerinden aldıkları randevularla gerçekleştirmeye başladılar. Bunun ilkini genel merkez Sakarya kan toplama merkezinde bulunarak başlattık. Gündüz vefa destek hizmetlerinde bulunan 13 arkadaşımızın içerisinden sağlık sorunları olmayan, kan vermeye elverişli olanları şu an kan bağışı yapmak üzere Kızılay Adapazarı Kan Merkezi’ndeyiz. Sizlerde AFAD gönüllü olmak istiyorsanız e- Devlet üzerinden başvurunuzu yapabilir, online eğitimleri tamamlayabilir ve saha eğitimlerini de tamamladıktan sonra bizler gibi operasyonel faaliyetlerde buluna bilirsiniz. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu düşünceyle hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)