banner2

banner1

banner22

Ayin yapıyorlar

Haberlisin.com Whatsapp İhbar Hattımıza bir okurumuz tarafından gönderilen görüntüler pes dedirtti. Maltepe’de çekilen görüntülerde sabaha karşı bir evin içerisinde yapılan ayin saniye saniye görüntülendi.

GÜNDEM 02.11.2019, 23:06 Editör: Ebru Bulut
banner8

GÜNEŞ RESİMLERİ VAR
Bir takipçimiz tarafından Haberlisin.com Whatsapp İhbar Hattımıza gönderilen görüntülerde, sabaha karşı evin içerisinde ilginç kıyafetler giyerek ayin yaptığı iddia edilen 3 kişinin videosu yer alırken; evde yaşayan kişilerin daha önceden de sabaha karşı dans ettikleri ve ses çıkarttıkları için komşuları tarafından uyarıldığı iddia edildi. Şaman ayini benzeri hareketler yapan kişilerin evlerinde çeşitli heykel ve resimler olduğu, güneş resimlerinin net bir şekilde görüldüğü iddia edildi. Tasvir edilen heykel ve güneş resimleri Ezidilerin inancını yansıtsa da Ezidilikte günde 3 kez güneşe dönerek yapılan ibadetin dans şeklinde olmadığı biliniyor.
 
NE YAPIYORLAR?
Yaşananları cep telefonu ile kaydeden ve Haberlisin.com Whatsapp İhbar Hattınagönderen okurumuz, “Son günlerde birkaç kez denk geldim, şaşkınlık verici bir olay. Farklı bir dil konuşuyorlar ve giyim tarzları ilginç. Sokakta bizim gibi giyinmelerine rağmen bazı sabahlar güneş doğmadan hemen önce perdelerini açarak dışarıya bakıyor ve sanırım kendi söyledikleri bir müzik ya da ağıtla ayin yapıyorlar. İlk kez gördüğünüzde tedirgin oluyorsunuz ister istemez, durumu yetkililere bildirdik ancak dönüş olmadı. Sesimizi duyurun lütfen, bu kişilerin kim olduğu ya da neden böyle bir şey yaptığı araştırılsın” dedi. Öte yandan ateşe ya da güneşe tapılan bazı dinlerde güneşin doğumu öncesi yapılan ayinlere benzeyen dansın ne olduğunu ise bilen yok.
 

Yorumlar (0)
sisli
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı