banner2

banner1

banner22

AVM’ler kapatılmalı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Pınar Okyay, yeni koronavirüs kısıtlamaları sonrasında "AVM'ler hala açık ve kasalarda ciddi birikme var. AVM'ler ve adliyeler kapatılmalıdır" dedi. Okyay, ev toplantılarına da mutlaka son verilmesi gerektiğini söyledi.

GÜNDEM 02.12.2020, 09:19 Editör: Aysima Kortak
AVM’ler kapatılmalı
banner48

Habertürk ekranlarında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Pınar Okyay; korkunç boyuta ulaşan korona vaka sayısı sonrası alınan yeni kısıtlamaları değerlendirdi.

KASALARDA CİDDİ BİR BİRİKME YAŞANIYOR

Okyay; restoran, cafe vb. yerlerin kapatıldığı bugünlerde AVM'lerin hala açık olmasının salgının seyri açısından iyi olmadığını belirtti. "AVM'ler hala açık ve kasalarda ciddi bir birikme yaşanıyor. AVM'ler ve adliyeler kapatılmalıdır" diyen Okyay, kalabalık ortamlardan kaçınılması gerektiğini söyledi. Profesör ayrıca, evlerde yapılan toplantıların da mutlaka sonlandırılması gerektiğini ifade etti.

AVM'LERE HES KODU İLE GİRİLMESİNE KARAR VERİLMİŞTİ

Kabine toplantısı sonrası yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her alışveriş merkezi, semt pazarı için hıfzıssıhha kurulu sayıyı tek tek belirleyecektir. Ayrıca alışveriş merkezlerine girişlerde HES kodlamasına geçilecektir. Kalabalık caddeler ve meydanlara girecek kişi sayısı sınırlanabilecektir" ifadelerini kullanmıştı. HES kodu SMS ile sorgulanabildiği gibi, Hayat Eve Sığar uygulaması ve e-Devlet üzerinden de alınabiliyor.

Yorumlar (1)
Nihat Eski 5 ay önce
CUMA NAMAZI da YASAKLANMALI DEDİ; ONU NEDEN BELİRTMEDİNİZ ANLAMADIM !!..