banner2

banner1

banner22

AVM içinde stant kuruldu

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele konusunda bilgilendirme amacıyla, Serdivan AVM’de kurulan standa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

GÜNDEM 20.03.2021, 12:09 Editör: Ebru Bulut
banner48

'EN İYİ NARKOTİK POLİSİ; ANNE' PROJESİ TANITILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla En İyi Narkotik Polisi: Anne projesini hayata geçirdi. Uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmasının yürütüleceği proje kapsamında, Serdivan AVM’de kurulan standa, narkorehber eğitim faaliyetleri çerçevesinde vatandaşlara 'En İyi Narkotik Polisi; Anne' projesi tanıtıldı.

BROŞÜRLER DAĞITARAK PROJE HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Narkotik ekipleri vatandaşlara, 'En İyi Narkotik Polisi Anne' ve “UYUMA” projesiyle ilgili tanıtıcı broşürler dağıtarak proje hakkında bilgiler verdi. Madde bağımlılığının fiziksel ve sosyolojik anlamda vatandaşa büyük zarar verdiğini belirten Narkotik ekipleri “Her anne narkotik polisidir” projesiyle birlikte annelerden “Uyuma” uygulamasını telefonlarına yüklemesini istedi.  Standa narkotik polisinin yanı sıra eğitimli narkotik köpeği de eşlik etti. Narkotik köpeği, sevimli tavırları ile miniklerin ilgi odağı oldu.

Yorumlar (0)