banner2

banner1

banner22

'Aday olmayacağım'

Türk-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Sakarya’da gerçekleşen bayramlaşma programında, uzun yıllardır yürüttüğü Demiryol-İŞ Sendikası Başkanlığı’ndan ayrıldığını ve bir daha aday olmayacağını açıkladı.

GÜNDEM 12.08.2019, 16:33
'Aday olmayacağım'
banner48
SAKARYA’YA GELDİ
Sakarya Türk-İş Temsilciği ve Demiryol İş Sendikası tarafından Demiryol-İş Sendikası Eğitim Salonunda gerçekleştirilen programa Tes-İş Genel Başkanı Ersin Akma, Demiryol-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, sendika temsilcileri ve işçiler katıldı. Programda konuşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolüyle ilgili sözleşmeyi bugün bitireceklerini umut ettiğini belirterek, "Tahmin ediyorum 16.30'a doğru sözleşme masasına otururuz. Ana maddelerin tamamına yakınını hallettik, bir iki pürüzümüz kaldı. Umut ediyorum bugün inşallah biter. 200 bin işçiye, onun ailesine, 1 milyona, sözleşmeyle ilgili hayırlı haber vereceğimizi umut ediyorum" dedi.
 
İŞTE AYRILIK AÇIKLAMASI
20 yıldır Demiryol-İş Genel Başkanlığını yaptığını belirten Atalay, “51 senelik Demiryolcuyum. Şimdi ben 1 milyon 112 bin üyesi olan bir konfederasyonun genel başkanıyım. Cenab-ı Allah'a hamdediyorum. Türk-İş Başkanlığım devam ettiği sürece Demiryol işçilerine hizmet etmeye devam edeceğim. İşçiyi hiç satmadım, ülkemi hiç satmadım Allah şahidimdir. Yanlış yaptım mı? Yaptım. Yapamadığım dönemler oldu ama hep işçiden, fakirden, ülkemden yana oldum. Demiryol-İş Genel Başkanlığından ayrılıyorum, haftaya aday olmayacağım Allah nasip ederse. Hakkınızı helal edin. Ben hakkımı helal ediyorum, hepinizden Allah razı olsun. Ben Türkiye'deki bütün işçilerin, yoksulların, fakirlerin başkanıyım” ifadesini kullandı.
 
 
Yorumlar (0)