banner22

Atalay Milli Tren için tarih verdi

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TÜVASAŞ’ta üretilen ve bugün raylara inmesi beklenen Milli Elektrikli Tren Seti için tarih verdi. Atalay, “Ağustos ayında test sürüşleri başlar, 29 Ekim’de bu tren yollarda olur” dedi.

GÜNDEM 29.05.2020, 15:47 Editör: R. Kaan Oktar
banner48

ERGÜN ATALAY TREN SETİNDE İNCELEME YAPTI

Adapazarı İlçesinde bulunan Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.’de (TÜVASAŞ)’ta üretilen Milli Elektrikli Tren Seti’nin daha önce 29 Mayıs’ta raylara indirileceği belirtilmiş ancak daha sonra bu program iptal edilmişti. İstanbul’un Fethinin 567’nci yıl dönümünde Adapazarı İlçesindeki fabrikaya gelen ve Genel Müdürden bilgi alan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Üretimi tamamlanan tren setinde inceleme yaptı. Atalay, “Zannediyorum ki Ağustos ayında test sürüşleri başlar ve zannediyorum ki 29 Ekim’de bu tren yollarda olur” dedi.

“HEPİMİZİN ARZUSU TRENLERİ BU ÜLKEDE YAPARAK KULLANMAKTI”

Yaklaşık 7 yıl önce ilk adımı atılan Milli Tren Seti için yolun sonuna gelindiğini belirten TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, “Bugün İstanbul’un Fethi’nin 567’nci yıl dönümü. Başta Fatih Sultan Mehmet olmak üzere tüm arkadaşlarının Allah mekanlarını cennet yapsın. Bu sene, benim bu kurumun okuluna girişimin 52’nci senesi. Benim dedem Batum’dan gelip bu fabrikanın temelinde çalışmış, kardeşlerim ve ben çalıştım. Bugün yarım asırdır beklediğimiz, arzu ettiğimiz Milli Trenin önündeyiz. Bugün buraya gelmeyi tercih ettim, bu treni görmek istedim. Yapılış aşamasını izleme imkanı buldum. 2012 yılının sonunda başladık, 5 bakan değişti ve hepimizin arzusu yurt dışından aldığımız trenler yerine bu trenleri bu ülkede yaparak kullanmaktı. Bugün geldiğimiz nokta da yolun sonu işte” ifadelerini kullandı.

“29 EKİM’DE BU TREN YOLLARDA OLUR”

banner84
Milli Elektrikli Tren Setinin 29 Ekim’de raylarda olmasını beklediklerini belirten Atalay, “Gönül arzu ediyordu ki; bugün bu tren yola inseydi ve hareket etseydi ancak buna imkan olmadı. Arzumuz kısa zaman içerisinde Ulaştırma Bakanımızın gelerek bu treni raylara indirir. Zannediyorum ki Ağustos ayında test sürüşleri başlar ve zannediyorum ki 29 Ekim’de bu tren yollarda olur. Bu tren bu ülkenin hizmetine sunulacak, bugüne kadar bu trenin yapımında emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.

Yorumlar (0)