banner22

Atabek’ten samimi açıklamalar

Genel Yayın Müdürümüz Güven Hasbaş’ın hazırlayıp sunduğu 'Ters Açı' programına katılan AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek gündem ile ilgili birbirinden özel açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 31.12.2021, 12:34 Editör: Nisa Çoban
banner48

“ERKEN SEÇİM YOK”

Kulislerde dolaşan erken seçim iddialarını net bir şekilde reddeden Atabek, “Önümüzdeki sürece baktığımızda seçime neredeyse 1,5 yıl var. Seçim Haziran 2023 tarihine planlanıyor. Bu hususta Cumhur ittifakının unsurlarının net açıklamaları mevcut. Seçim gündeminden ziyade önümüzde takip ettiğimiz ciddi meseleler var. Herkes görevinin başında, görevini en başarılı şekilde ifa etmeye çalışıyor. 3 dönem kuralı da yer yer istisnalar olsa da partimizde genellik uygulanan bir kural” dedi.

“TEMAYÜL AÇIKLANMAMALI”

Milletvekili tespit eleştirilerine yanıt veren Atabek, “Milletvekilleri tespitleri tahmin edildiği kadar kolay olmuyor. Hele ki AK Parti gibi 20 yıl kurumsal alt yapısının oturduğu bir partide aday belirleme sürecimiz oldukça uzun ve aşamalı. Öncelikle şehirde anketler yapılır, vatandaşa sorulur, teşkilatlara sorulur. Bunun dışında STK’lara sorulur, şehirdeki akil insanlara sorulur. Aday adayları süzüle süzüle genel merkeze gelir ve birden fazla komisyonda değerlendirilir. En son genel başkanın önüne çıkar. Birçok denge örtüştükten sonra da listeler değerlendirilir. Ayrıca temayülün açıklanmamasını ben doğru buluyorum parti içinde gereksiz bir şeylere sebep olabiliyor. Temayül belirleyici unsur değil belirleyici unsurlardan sadece bir tanesi” dedi.

“DİKBAYIR İSTİŞARE ETMEDİ”

Atabek, “Geçtiğimiz 3,5 yılda Sakarya Milletvekilleri olarak bir araya gelemedik. Cumhur İttifakı çerçevesinde MHP ile yakın temas içindeyiz. Maalesef mecliste muhalefet ve iktidarın birbirlerinin önergesine ret verme geleneği var. Muhalefet vatandaşın lehine olan birçok şeye iztemezukçuluk yaparak ret veriyor. Sn. Dikbayır da bu konu hakkında bizimle istişare etmedi. Niyeti çözüm olsa öncesinde bizimle görüşürdü" dedi.

banner84
“HERKESTEN ÇOK İSTİYORUZ”

Atabek, “Birçok komisyonda görevliyim ve emin olun ki siyasetçiler bir sorunu çözüme kavuşturmayı herkesten çok istiyordur. Telefonda bir uygulama varmış geçen gün çok şaşırdım. Yaptığınız yolu ve güzergâhı ölçüyor. İki ay önceki verilere göre; 2021 yılında toplam 42 bin 119 km ile dünyanın etrafını bir kere turlamışız. Aldığımız oyların karşılığı sorumluluğu sırtımızda taşıyoruz. Yapımı devam eden ya da vaad edilip başlanılmamış projeleri yakında takip ediyoruz. Öncelik sağlık olmak üzere birçok yatırımımız var. Şehir hastanesinin yüzde 5’i tamamlandı. Acil durum hastanesi 2 ay sonra hizmete açılacak” ifadelerine yer verdi.

“YENİ YASA YOLDA”

Fırsatçılar hakkında yeni yasanın yolda olduğunun altını çizen Atabek, “Evdeki alışverişi ben yaparım. Piyasadaki dengesiz dağılma hep beraber şahit oluyoruz. Dolardaki dalgalanma fiyatlara olumsuz yansıda da üzülerek söylüyorum ki bir fırsatçılık akımı da başladı. Eskiden iki market arasında en fazla 1-2 TL fark olurdu. Vatandaşlar da bunu bilirdi. Şimdi marketler arasında devasa farklar var aynı üründe. Vatandaşımızı bunlara ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki hafta fırsatçı ve stokçular ile ilgili bir yasa çıkarıyoruz. Bu süreçte önemli denetleme cezaları kesildi. Bu yasa bu konuda önemli rol oynayacak” şeklinde konuştu.

“TURKOVAC OLACAĞIM”

Geçtiğimiz yılı değerlendiren Atabek, “2021’de bizi en çok üzen, Manavgat’ta başlayıp tüm ülkeye yayılan yangınlardı. En sevindirici gelişme de, yerli ve milli aşımız Turkovac oldu. Böyle büyük bir salgınla baş ederken bu öngörülmeyen bir işti. Ama elhamdülillah aşımızı çıkardık ve üretime geçti. Uygulanmaya başlayınca da son doz olarak ben de Turkovac olacağım. 2022’de salgının son bulmasını, maskelerden ve salgının tüm etkilerinden kurtulmayı diliyoruz” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI YÖNETİR”

Seçim hedeflerini açıklayan Atabek, “Yarın seçim olsa bizim hedefimiz her zaman 7-0. Çünkü hedefimiz çalışma performansımızı ortaya koyar. Geçen seçimde 5. milletvekili çok az bir farkla kaçırdık. Ben ilk seçimde 5. milletvekilini geri alacağımıza inanıyorum. Belediyelerde ise 16 ilçe ve Büyükşehir Belediyesi Cumhur ittifakı tarafından yönetilmeye devam eder. Çok önemli işlere imza attık ve imza atmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)