banner2

banner1

banner22

Atabek’e Kıbrıs Özel Ödülü

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Türkiye-KKTC Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Kıbrıs ile ilgili çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü. Atabek anlamlı ödülle çalışma şevklerinin daha da artacağını söyledi

GÜNDEM 27.08.2021, 12:46 Editör: Ebru Bulut
Atabek’e Kıbrıs Özel Ödülü
banner48

KKTC ÖZEL ÖDÜLÜ

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Lob'in International iş birliğinde düzenlenen "Ekonomik ve Siyasi Açıdan Gelecek Vizyonu: Kıbrıs Sempozyumuna konuşmacı olarak katıldı. Kıbrıs davasına katkılarından dolayı “Kıbrıs özel ödülü”ne layık görülen Atabek kendisini ödüle layık gören Lob’in International Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ustaoğlu ve jüri üyelerine teşekkür ederek “ Tarafımıza tevdi edilen bu anlamlı ödül KKTC konusunda yapacağımız çalışmalar için bizi daha da şevklendirmiştir” dedi.

‘ÜRETİM DESTEKLENMELİ’

Milletvekili Atabek, Kıbrıs sorunun çözümünün yanı sıra başka konulara da eğilmek gerektiğini belirterek, "Ekonomisiyle ilgili bazı kişisel gözlemlerimi aktarmak istiyorum. Maalesef ekonomi hizmet sektörüne bağlı ve dolayısıyla kırılgan. Ekonominin güçlendirilmesi lazım. Üretimi destekleyici unsurların desteklenmesi lazım. Güneş enerjisi gibi potansiyeli çok yüksek temiz enerji kaynaklarının beslenmesi gerekiyor. Bunlardan kendi enerjisini kullanabildiği gibi enerji satabilen bir ülke olabilmesi gerekiyor. KKTC'yi tanıyan ülkelerin sayısının artırılması gerekiyor. Bunun için Azerbaycan'da bir girişim yaptık. Azerbaycan parlamentosunda inşallah bir dostluk grubu oluşturulacak ve ticari ilişkiler geliştirilecek." dedi. KKTC'ye yaptığı ziyaretlerde aradaki bağların güçlü olduğunu gördüğünü anlatan Atabek, Kıbrıslı ailelerin neredeyse tamamında şehit ve gazi olduğunu, savaşın ve çatışmaların etkilerinin hala çok sıcak olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)