banner2

banner1

banner22

Atabek, gençleri tek tek dinledi

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Serdivan İlçe Gençlik Kolları’nın Millet Bahçesi’nde gerçekleştirdiği buluşmaya katıldı. Gençlerin sorularını yanıtlayan Atabek, “Gençlerin vizyonu artık geleceğe dönük, eğitime dönük” dedi.

GÜNDEM 27.09.2021, 09:20 Editör: Aysima Kortak
Atabek, gençleri tek tek dinledi
banner48

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti Serdivan İlçe Gençlik Kolları tarafından Serdivan İlçesi Arabacıalanı Mahallesi’nde bulunan Millet Bahçesinde gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Yoğun ilgi ile karşılaşan Atabek, gençleri dinleyerek, sorularını tek tek yanıtladı. Atabek, program sonunda gençlerle fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.

“GÜNDEME HAKİMLER”

Buluşmanın detaylarını Haberlisin.com’a  anlatan Çiğdem Erdoğan Atabek, “Gençlerimizin gündemi oldukça dolu. Ülkemizin gündeminde ne varsa gençlerimizin de gündeminde o var. Toplumun sorunlarına ve ihtiyaçlarına bu kadar hakim olmaları, takipte olmaları çok önemli. Gençlerimizin sorunları dile getirmeleri ve bize sordukları sorular, arkamızdan ayakları yere basan bir neslin geldiğini gösteriyor” dedi.

SOSYAL MEDYA KANUNU

Gençlerin gündemle ilgili birçok soruyu kendisine ilettiği ve cevaplarını dikkatle dinlediğini belirten Milletvekili Atabek, “Sohbetimizin büyük bir bölümü sosyal medya üzerine oldu diyebiliriz. Gençler sosyal medyanın çok fazla yanlış bilgiye ev sahipliği yapmasından şikayetçi. Ayrıca; ‘sosyal medyadaki güvenlik sorununun çözülebilmesi için bir kanun çalışması var mı?’ şeklinde sorular sordular. Gençler sosyal medyayla ilgili kanun çalışmasının kısıtlayıcı olması için değil önlem amacıyla yapıldığını bilmek istiyor” ifadelerini kullandı.

GÖÇMEN POLİTİKALARI VE EKONOMİ

Gençlerin sosyal ve ekonomik konularda da ciddi soruları dile getirdiğini belirten Milletvekili Atabek, “Gençlerin en merak ettikleri sorulardan biri ise göçmenlerle ilgili yürüttüğümüz politikalar oldu. Bu alanda yapılan çalışmalarımızı dinlediler, merak ettiklerini sordular. Ayrıca son zamanlarda gıda fiyatlarındaki fahiş fiyat artışlarıyla ilgili hükümetimizin yaptığı çalışmaları da merakla dinlediler. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaları da dikkate alarak atılacak adımları sordular” dedi.

“EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORLAR”

Gençlerin eğitimle ilgili atılan adımlara, yapılan yatırımlara büyük önem verdiğini belirten Milletvekili Atabek, “Eğitim kalitesini arttırmakla ilgili yapılan tüm yatırımlara, atılan tüm adımlara büyük önem veriyorlar. Gençlerin vizyonu artık geleceğe dönük, eğitime dönük. Hem kendi eğitimlerini hem de eğitim kalitesini arttırmak istiyorlar. Hem sosyal hem de ekonomik ortamı yakından takip etmeleri, istekleri konusunda talepkar olmaları önemli. Eğitimin kalitesini daha da arttırarak akademik başarı hedefleyen gençlerimizin sayısı oldukça fazla. Bu konudaki eğilim kesinlikle dikkatimizden kaçmıyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)