banner2

banner1

banner22

Atabek devreye girdi

Makedonya’da yaşayan Sakaryalı Aktaş ailesi koronavirüse yakalandı. Cüneyt Aktaş geçmişinde akciğer ve tansiyon rahatsızlığı bulunduğu için hastaneye kaldırıldı. Cüneyt Aktaş, Türkiye’de tedavi olmak için yardım isterken eşi ve çocuklarının durumundan endişeli olduğunu söyledi.

GÜNDEM 18.05.2020, 14:27 Editör: Ebru Bulut
banner48

SAKARYALI ÇİFT YARDIM İSTEDİ!

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yaşayan Sakaryalı Cüneyt ve Fikriye Aktaş çifti ile 10 ve 11 yaşlarındaki çocukları koronavirüs şüphesiyle hastaneye başvurdu. Çift ve çocukları için yapılan testler pozitif çıktı. Akciğerinde rahatsızlık bulunan ve tansiyon hastası olan Cüneyt Aktaş, yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle hastaneye yatırıldı. Eşi ve çocukları ise eve gönderildi.

ENDİŞELİYİM!

Cüyent Aktaş tedavi gördüğü hastaneden çektiği videoyla sağlık durumunu aktarıp, eşi ve çocukları için endişeli olduğunu söyledi. Cüneyt Aktaş “İki gündür hastanedeyim. İçim çok fena acıyor. Eşim ve çocuklarım evde. Türkiye’de tedavi olmak istiyorum. Elinizden gelen bir şey varsa lütfen yardım edin” dedi. Fikriye Aktaş eşinin durumunun ağırlaştığını görerek Sakarya’daki yakınlarından ve Milletvekili Çiğdem Erdoğan atabek’ten yardım istedi.

ATABEK’E ULAŞTI

Hastaneye yatırılan Cüneyt Aktaş’ın eşi Fikriye Aktaş, Sakarya’da yaşadığı dönemde kızları aynı sınıfta okuyan Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’e ulaştı. Gece yarısı Milletvekili Atabek ile görüşen Fikriye Aktaş eşinin sağlık durumunun iyiye gitmediğini belirterek yardım istedi. Milletvekili atabek, Sağlık Bakan Yardımcısı ile irtibata geçip aile ile ilgilenilmesini istedi. Fikriye Aktaş yaptığı girişim sonrasında eşiyle doktorların ilgilenmeye başladığını ancak tedavinin Türkiye’de ki standartlarda olmadığını ifade ederek yardım istedi.

Yorumlar (0)