banner2

banner1

banner22

Asgari ücrete ilk tepki İYİ Parti’den

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, asgari ücret ve çalışanlarla ilgili görüşlerini dile getirdiği yazılı bir açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 28.12.2020, 16:29 Editör: Ebru Bulut
Asgari ücrete ilk tepki İYİ Parti’den
banner48

“NET ASGARİ ÜCRET YETERSİZDİR”

2021 asgari ücret miktarının reel enflasyon oranının altında belirlenmesine İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığından ilk tepki geldi. İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan 2021 asgari ücret zammı için yapılan hesaplamalarda aile harcamalarına yer verilmediğini belirterek; "Komisyonun görevlendirdiği TÜİK, bekar bir işçinin yaşama maliyetini Kasım 2020 itibarıyla 2792 lira olarak belirledi. Bu hesaplamanın içinde ailenin harcamaları yoktu. Aralık ayında gerçekleşecek enflasyon oranı da yoktu. Ayrıca, 2021 yılında temel tüketim kalemlerindeki fiyat artışları da dikkate alınmamıştı. Belirledikleri net asgari ücret yetersizdir, işçilerin beklentilerini karşılamaktan uzaktır. Asgari ücret daha tespit edilirken eksiktir. Bugünün geçim şartlarına bile yetmeyecek oranda bir rakam tespit edilmiştir” dedi.

“YENİ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDECEĞİZ”

Asgari ücretin yetmeyeceğini söyleyen Kılıçaslan; “Siyasi otoritenin özellikle ekonomi alanındaki yanlışları halkı sefalete muhtaç etmeye devam etmektedir. Milletimiz asgari ücret ile yaşamaya çalışarak hayatına devam ediyor. Tüm işçilerimizin haksız vergiler ve faizlerle yoksulluğa mahkûm edilmemesi için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Ve inanıyorum ki, her bir vatandaşımızın yaşam mücadelesi vermeksizin yaşayabileceği Türkiye’yi inşa edeceğiz.” diye belirtti.

Yorumlar (0)