banner2

banner1

banner22

Araştırılması için talimat verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul -Gebze- Kocaeli -Sakarya- Hendek -Düzce- Bolu -Gerede- Ankara YHT projesinin araştırılması için Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi

GÜNDEM 14.02.2020, 14:29 Editör: Ebru Bulut
Araştırılması için talimat verdi
banner48

YHT PROJESİNİN ARAŞTIRILMASI İÇİN TALİMAT VERDİ

Düzce Üniversite Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar ve ekibinin uzun süredir uğraş verdiği Yüksek Hızlı Tren projesinin Düzce’den ve çevre illerden geçmesi için hazırladığı proje Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeminde. Prof. Dr. Ayhan Şamandar tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul -Gebze- Kocaeli -Sakarya- Hendek -Düzce- Bolu -Gerede- Ankara YHT projesinin araştırılması için Ulaştırma Bakanlığına talimat verdi.

Şamandar tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Değerli arkadaşlar 3 aydır yoğun çabalarımızın sonucu olarak Ankara’dan külliyeden güzel bir haber aldık. Cumhurbaşkanımıza önerdiğimiz İstanbul -Gebze- Kocaeli -Sakarya- Hendek -Düzce- Bolu -Gerede- Ankara YHT projemizin araştırılması için Ulaştırma Bakanlığına emir vermiş. Çok mutluyuz.”

AÇIKLAMA YAPILMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde yer alan ve Düzce adına önemli bir yatırım olan YHT projesi hakkında Düzceli vekillerin konuyla ilgili açıklama yapması ve konunun gidişatı hakkında bilgilendirmede bulunması bekleniyor.

Yorumlar (0)