banner2

banner1

banner22

Arama çalışmaları başladı

Ferizli İlçesine bağlı Bakırlı Mahallesinde bulunan ve balıkçıların uğrak mekanı haline gelen Akgöl’e balık tutmak için giden 3 genç kayıktan düştü. 1 kişi çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılırken 2 kişi için ise arama çalışmaları başlatılmıştı. Çocuklardan 1'i daha bulundu.

GÜNDEM 30.11.2019, 13:22 Editör: Ebru Bulut
banner48

ALABORA OLDU

Ferizli İlçesine bağlı Bakırlı Mahallesiyle Karasu ilçesi sınırında bulunan Akgöl’e balık tutmak için giden 3 kişi, bindikleri sandalın alabora olması sebebiyle gölün içine düştü. Çevredeki vatandaşlar tarafından 1 kişi düştüğü gölden çıkartılırken gölde kaybolan 2 kişi için arama çalışmaları başlatıldı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda Jandarma ve AFAD ekibi sevk edilirken kayıp olan çocuklardan 1'i daha bulundu.

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Bölgeye giden AFAD ekiplerince başlatılan çalışmalarda hala kayıp olan 18 yaşındaki Hasan Y. ve 16 yaşındaki Mustafa E.'nin kaybolduğu alanda yapılan çalışmalarda Mustafa E. bulundu. Hemen sudan çıkartılan ve 112 ambulansıyla Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Mustafa E.'nin sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenilirken çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılan 18 yaşındaki Hasan Y., isimli gencin ise vatandaşlar tarafından beklemesi için bırakıldığı araçta olmadığı ve kayıplara karıştığı öğrenildi. AFAD ekipleri suda, Jandarma Ekipleri ise karada Ahmet D.'yi bulmak için çalışma başlatırken Ferizli'ye bağlı Bakırlı Mahallesinde yaşadığı öğrenilen çocukların sık sık Akgöl mevkiine gelerek balık tuttuğu öğrenildi.

Yorumlar (0)