banner2

banner1

banner22

Arabası tiner dökülerek yakıldı

Adapazarı İlçesinde yaşayan Hüseyin Öztürk’ün bahçesindeki arabası tiner dökülerek yakıldı. Sokağa çıkma yasağının olduğu 11 Aralık günü gece saatlerinde meydana gelen olay evin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

GÜNDEM 16.12.2020, 12:49 Editör: Ebru Bulut
banner48

ARACA TİNER DÖKÜP YAKTI

Olay, Adapazarı İlçesi Elmalı-Yörükler Mahallesinde 11 Aralık Cuma günü 02.00 sıralarında meydana geldi. Hüseyin Öztürk’ün bahçesinde bulunan aracı, kimliği henüz belirlenemeyen şahıs tarafından tiner dökülerek yakıldı. Kaçarken tele takılması sonucu cebindeki tine şişesini düşürerek olay yerinde bırakan şahıs kısa sürede uzaklaşarak gözden kayboldu. Güvenlik kamerasına bakarak bahçesinde birisinin olduğunu fark eden Öztürk evinden inene kadar arabasının alev aldığını ve şahısın hızla bahçesinden uzaklaştığını söyledi. Alevleri kendi çabasıyla söndüren Öztürk evinin arkasında ormanlık alan bulunduğunu ve hem komşularının hem de ailesinin tedirgin olduğunu dile getirdi.

GÜVENLİK KAMERASI TARAFINDAN KAYDEDİLDİ
Konuyla ilgili olarak konuşan Hüseyin Öztürk, “Bunlar 2 kişiydi. Öndeki uzun boylu arkadaki ise hafifçe sekiyordu. Evimin arkasına geçip yarım saat orda kalmışlar. Daha sonra evin yan tarafına geçmişler. Benim de kurulukta yatan köpeğim var ve onun havlamasına uyanarak etrafa bakınmaya başladım. Perdeleri açarak dışarıya baktım fakat hiçbir şey gözükmüyordu. Her yer karanlıktı. Balkona gelip yine baktım ve hiçbir şey göremedim. Yatak odasına giderken güvenlik kameraları aklıma geldi ve kameraya bakınca evimin önünde maskeli birisinin dolandığını gördüm. Eşime polisi aramasını söyledim ve ben aşağıya inene kadar 2 dakika oyalandı o. Daha sonra koşarak geldi ve arabama tiner döktü. Tineri döktükten sonra da sürekli camlara bakıyordu. Biz dışarı çıkana kadar ateşi yakarak kaçtı. Kaçarken tele takılarak ceketini yırttı ve cebindeki tiner şişesini düşürdü. Geri dönmeyi göze alamadığı için tiner şişesini bırakarak kaçtı” dedi.

‘HEPİMİZ TEDİRGİNİZ’
Daha önce de buna benzer bir olayda kuruluğunun tiner dökülerek yandığını ifade eden Öztürk, “Daha önce de saat gece 2 gibi kuruluğumu tiner dökerek yaktılar. Bu olaydan sonra önlem amaçlı evimize güvenlik kamerası taktırdık. Kameradan sonra da başımıza bu olay geldi. 40 yaşındayım ve ilk defa böyle bir şey yaşıyoruz. Annem ve babam yaşlılar. Onlar da komşularımız da tedirgin” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)