banner2

banner1

banner22

Ara karar çıkması bekleniyor

Hendek ilçesinde 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin de yaralandığı havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin açılan davanın ikinci duruşmasında beşinci ve son oturumu bugün görülmeye başlandı. Mahkeme heyetinin, ikinci duruşmanın beşinci oturumunda ara kararı açıklaması bekleniyor.

GÜNDEM 19.03.2021, 14:14 Editör: Ebru Bulut
Ara karar çıkması bekleniyor
banner48

SON OTURUM BAŞLADI

Hendek'teki havai fişek fabrikasında 3 Temmuz 2020’de meydana gelen patlamaya ilişkin davanın ikinci duruşması, Ferizli ilçesindeki Sakarya Ağır Ceza Mahkemeleri Duruşma Salonu'nda devam ediyor. 7 kişinin hayatını kaybettiği, 127 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin dosya kapsamında fabrika sahibi Y.C., fabrika sorumlu müdürü A.A., fabrika müdürü ve sorumlu ustabaşı H.A.V., genel ustabaşı E.Ö., ve iş güvenliği uzmanı A.B. tutuklu, fabrika sahibinin babası A.R.E.C. ve sorumlu müdür A.Ç. ise tutuksuz olarak yargılanıyor. Aralarında fabrika çalışanları ve olaydan etkilenen diğer kişilerin de olduğu toplam 108 müştekinin dinlendiği davada, sanıklar hakkında ‘Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma' suçunda 2 yıl 8 aydan, 22 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası isteniyor.

ARA KARARI AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

İlk duruşması Sakarya Adliyesi'ndeki fiziki alan yetersizliği nedeniyle ertelenen davanın ikinci duruşması, Ferizli ilçesinde bulunan Sakarya Ağır Ceza Mahkemeleri Duruşma Salonu'nda pazartesi günü başladı. 3 gün boyunca tüm sanık ve müştekilerin beyanlarını dinleyen mahkeme heyeti, 4'üncü günde ise sanık ve sanık avukatlarının savunmalarını dinledi. Ara kararın verilmesi için mahkeme heyeti, duruşmaya ara vererek bugün saat 14.00’a erteledi. Bugün başlayan 5’inci oturumda mahkeme heyetinin ara kararı açıklaması bekleniyor.

Yorumlar (0)