banner2

banner1

banner22

APEK, Tever’i ağırladı

Adapazarı’nı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’i ağırladı. APEK Başkanı Karasakal, pandemi döneminde kooperatifin çiftçiye ellerinden geldiğince destek olduğunu söyledi.

GÜNDEM 21.05.2020, 17:48 Editör: Ebru Bulut
APEK, Tever’i ağırladı
banner48

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifini ziyaret etti. APEK Başkanı Sebahattin Karasakal ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Tever, pandemi döneminde hükümetin çiftçiye sağladığı ekonomik tedbirleri aktarırken, APEK Başkanı ise kooperatif olarak üreticiye yaptıkları katkıları aktardı.

BİRÇOK KONUDA DESTEK VERDİK

Ziyaret sonrası açıklama yapan APEK Başkanı Sebahattin Karasakal “Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle pandemi ilan edildi. Pandemi sürecinde alın teriyle ekmeğini topraktan çıkaran çiftçilerimizde etkilendi. Ancak gerek hükümetin açıkladığı ekonomik tedbirler gerekse APEK olarak bizler üyelerimizin süreci en az hasarla atlatması için elimizden geleni yaptık. Kooperatifimize üye çiftçimizin, tohumdan, gübreye araç gereçten, akaryakıt teminine kadar destek olmaya gayret ettik” dedi.

TALEPLERİ KARŞILAMAYA ÇALIŞTIK

Başkan Karasakal pandemi sürecinin devamında gıdada sorun yaşanmaması için çiftçinin her zaman olduğu gibi özverisini ortaya koyduğuna vurgu yaparak “Çiftçimiz vefalıdır. Her şartta üretmek, üretimden gelen gücüyle ülkesinin ekonomisine destek olmaya devam ediyor. Bölge çiftçimiz sıkıntılı süreçte de üretmeye, katma değer sağlamaya devam etti. Bizde kooperatif olarak üyelerimizin talebi doğrultusunda elimizden gelen desteği sağladık” derken, AK Parti il Başkanı Yunus Tever, APEK Yönetim Kurulu Üyelerine nazik ev sahipliği için teşekkür ederek, “sizin nezdiniz de ekmeğini topraktan çıkaran çiftçimize, üreticimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)