banner2

banner1

banner22

Annesi yardım istemişti

Hollanda'nın Rotterdam kentinde yaşayan iki çocuk annesi Rahşan Kör, Anneler Günü’nde 21 yaşında lösemi hastası oğlu Salih Kör için “Çocuğumu kurtarın, bize yardımcı olun” çağrısında bulunmuştu. Salih bugün Türkiye’ye getirildi.

GÜNDEM 14.05.2020, 16:48
Annesi yardım istemişti
banner48

Türkiye yurtdışında yaşayan vatandaşlarına sahip çıkıyor. Hollanda Büyükelçisi Şaban sosyal medya hesabından ambulans uçağın Hollanda’ya gelerek Salih Kör ve annesi Rahşan Kör’ü alıp Türkiye’ye götürdüğünü duyurdu. Büyükelçi Şaban Dişli’nin bizzat takip ettiği süreçle ilgili twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle;

TAHLİYESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Bugün, ambulans uçak ile Salih ve annesini, tedavisi için ülkemize tahliyesini gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan’ın liderliğinde son 18 yılda yaptığımız “sağlık devrimi” ile dünyanın neresinde olursa olsun hiçbir vatandaşımızı yalnız bırakmadık. Bu vesile ile başta Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan olmak üzere, tahliye için her türlü imkânı seferber eden Dışişleri Bakanımız Sn. @MevlutCavusoglu ve Sağlık Bakanımız Sn. @drfahrettinkoca’ya teşekkürlerimi sunuyor, hastamıza Allah’tan acil şifalar diliyorum.”

Yorumlar (0)