banner2

banner1

banner22

Anlamlı iftar

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği huzurevinde kalan büyükler ile sevgi evlerinin çocuklarını ağırladı. Esnaf sofrasına misafir olanlar ramazan ayının maneviyatını yaşadı.

GÜNDEM 29.05.2018, 12:16
Anlamlı iftar
banner48

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan programa Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, SESOB Başkanı Hasan Alişan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Huzurevinde kalan büyüklerimiz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan öğrenciler ile engelli vatandaşlar, oda başkanları ve birlik üyeleri katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ GÜÇLENİYOR

SESOB Başkanı Hasan Alişan esnaf sofrasına misafir olan konuklarını selamlayarak bir konuşma yaptı. Başkan Alişan paylaşmayı, yardımlaşmayı, yokluğu ve şükretmeyi bize öğreten Ramazan ayının hepimiz için sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçmesini temenni ederek “ Ramazan ayı boyunca, beraberce iftar sofralarına oturarak birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendiriyoruz. Nefsimizi beraberce terbiye edip, orucumuzu birlikte açmanın bizi birbirimize kaynaştıracağına inancım tamdır. Nasıl ki Allah’ın nezdinde genç yaşlı, büyük küçük, zengin fakir, kadın erkek hepimiz eşit isek bu durum iftar sofralarında da hayat bulmalıdır”.

AYNI MASADA İFTAR AÇMANIN MUTLULUĞU

SESOB Başkanı Alişan “İftar davetlerinin gerçekten amacına ulaşması için sadece maddi durumu elveren kişilerin birbirlerini ağırladıkları zengin davetler olmamalıdır. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü himayesindeki büyüklerimiz, kardeşlerimiz ve çocuklarımız ile aynı sofraya oturmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayınızı kutlar, bütün dualarınızın ve ibadetlerinizin kabul olmasını diler, sizleri kurullarım ve oda yöneticilerim adına saygı ile selamlıyorum” dedi.

SESOB’A TEŞEKKÜR ETTİLER

SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın ardından kürsüye Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu çıktı. Başkan Toçoğlu, Ramazan ayının maneviyatını birlikte yaşamaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek SESOB’a huzur evi sakinleri, sevgi evlerinde kalan çocuklarla kendilerini buluşturduğu için teşekkür etti. Programa katılan Vali İrfan Balkanlıoğlu misafirlere yaptığı konuşmada birlik, beraberlik vurgusu yaptı. Vali Balykanlıoğlu böylesi anlamlı, güzel bir birlikteliği sağlayıp çok önemli bir organizasyona imza atan, bu konuda büyük bir hassasiyet gösteren SESOB yönetimi ve üyeleri ile federasyon yetkililerine teşekkür etti. Vali Balkanlıoğlu ve protokol üyeleri programın sonunda koruma altındaki çocuklar, engelli vatandaşlar ve huzurevi sakinleri ile de bir süre sohbet etti.

Yorumlar (0)