banner2

banner1

banner22

Anadolu Gençlik Derneği’nden gıyabi cenaze namazı

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Ali Ahmet Çelik ve dernek üyeleri, Orhan Cami’de kılınan gıyabi cenaze namazının ardından basın açıklaması yaparak Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıları kınadı.

GÜNDEM 14.05.2021, 15:09 Editör: Onur Güden
Anadolu Gençlik Derneği’nden gıyabi cenaze namazı
banner48

“MESCİD-İ AKSA’YI SAVUNURKEN ŞEHİT OLDULAR”

Anadolu Gençlik Derneği üyeleri Orhan Cami’de gıyabı cenaze namazı kılmasının ardından AGD Başkanı Ali Ahmet Çelik basın açıklaması yaptı. AGD başkanı Ali Ahmet Çelik yaptığı açıklamada “Günlerdir süren terörist İsrail saldırılarında binlerce Filistinli kardeşimiz ilk Kıblegahımız olan Mescid-i Aksa’yı canlarıyla, kanlarıyla savunurlarken yaralandılar ve şehit oldular. Siyonist İsrail ise sistemli bir şekilde hem Müslüman kanı dökmeye hem de adım adım Mescid-i Aksa’yı işgal etmeye devam etmektedir. Siyonist İsrail, ilk mescidimiz, mukaddesimiz, binlerce yıllık tarihi ve kültürel öneme sahip Mescid-i Aksa'yı yakıp yıkmaktan geri durmamakta, ibadetlerini yerine getiren Filistinli kardeşlerimize haince saldırmakta, işgalci sivil Siyonistler, Mescid-i Aksa'ya baskınlarını sürdürmektedir” dedi.

“MÜSLÜMANLARI BİRLİK OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

Başkan Ali Ahmet Çelik ,” Terörist Israil’in yapmış olduğu bu saldırıları kalbinde merhamet taşıyan, insanlıktan nasibini almış hiçbir kimsenin kabul etmesi mümkün değildir. Buna rağmen Batı ülkeleri işbirlikçi yaklaşımlarıyla her zaman olduğu gibi batılın yanında olduklarını göstermişler ve ikiyüzlü politikalarıyla masum Filistinli kardeşlerimize yapılan zulmü ve şehit edilen kardeşlerimizi görmezden gelmişlerdir. Siyonist İsrail, Filistin’de yaptığı her tecavüzün, küstahlığın, şımarıklığın karşılığını mutlaka alacaktır. Müslümanların ve tüm mazlumların birlikteliği inşallah Siyonist İsrail’in ve işgalin sonunu getirecektir. Biz bütün Müslümanları ve mazlumları terörist İsrail’e karşı birlik olmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)