banner2

banner1

banner22

Aman vermiyor

Jandarma ekipleri 16-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapmış olduğu operasyonlar sonucunda 605 kök yasa dışı hint keneviri ele geçirilerek imha edildi

GÜNDEM 19.07.2018, 15:51
Aman vermiyor
banner48

Sakarya İl Jandarma ekipleri yapmış olduğu başarılı operasyonlar sonucunda 605 kök kenevir ele geçirilirken yakalanan 9şüpheliden (A.Ç ile E.Ç) çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildiği, diğer beş şahsın sorgusunun ardından serbest bırakıldığı, iki şüpheli şahsın yakalama çalışmalarının sürdüğünü belirtti

Jandarmanın yapmış olduğu o operasyonlar;

Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler 16 Temmuz 2018 tarihinde yapmış olduğu operasyonda ormanlık alana şüpheli Y.E. isimli şahıs tarafından ekilmiş 85 kök, yine aynı tarihte O.Y. isimli şahsın evinin bahçesinde 21 kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

Hendek İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin 17 Temmuz 2018 tarihinde yapmış oldukları operasyonda, şüpheli A.Ç ile E.Ç isimli şahıslar tarafından ekilen 182 kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin 18.07.2018 tarihinde yapmış olduğu operasyonda şüpheli S.D, O.D, A.D ve Selim D. isimli şahısların fındık bahçesinde teneke içerisine dikmiş oldukları 107 kök Hint Keneviri bitkisi ele geçirilmiştir.

Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin 18.07.2018 tarihinde sorumluluk alanında yapmış oldukları operasyonda şüpheli İ.Y. isimli şahsın Dere içi mevkiinde dikmiş olduğu 210 kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

İl Jandarma Komutanlığı uyuşturucu ile mücadelede vatandaşın desteğini beklediğini belirtti.

Gençlere ve çocuklara daha temiz bir gelecek bırakabilmek adına uyuşturucu tacirleri ile ekicileri 155 Polis ihbar hattına veya 156 Jandarma ihbar hattına bildirmeleri isteyerek duyarlı olmaya davet etti.

İşte o açıklama;

Jandarma Sakarya’nın her gün başka bir bölgesinde kenevir bahçelerini bulup imha ediyor. Yakaladığı yasadışı kenevir ekicilerini kanun önüne çıkartıp hesap sorduruyor.

Edindiğimiz bilgilere göre, yetişkin bir kök kenevirden ortalama 250 ile 500 gr. Esrar elde edilebiliyor. Bu hesap yapıldığında ele geçen kenevir miktarının ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Toplumsal bilinç gelişmediği sürece uyuşturucunun önüne geçmenin imkânı yok. Geleceğimizi çalıyorlar. Gençlerimizi zehirliyorlar.

Uyuşturucu ekicileri ve satıcıları ihbar edilmediği sürece bu devran böyle sürüp gidecektir. Jandarma vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyor.

Çocuklarımızı bu tür kötü alışkanlıklardan korumak için lütfen daha duyarlı olalım, çevremizde olan biteni gözlemleyerek satıcı olabileceği düşünülen kişileri 156 Jandarma veya 155 Polis İhbar hattını arayarak bildirelim.

Unutmayın!

‘Geleceğin inşası bugünün gençleri ile hayat bulacaktır.’

Yorumlar (0)