banner2

banner1

banner22

Aman şaşırmayın!

Kurban Bayramı boyunca bazı otoyollarda indirime gidilirken bazılarında ise geçiş tamamen ücretsiz olacak. Peki, Bayramda hangi otoyollar ve köprüler ücretsiz olacak? İşte detaylar…

GÜNDEM 14.07.2021, 15:14 Editör: Nisa Çoban
Aman şaşırmayın!
banner48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını kaydetti. Bu gece yarısı başlayacak uygulama ile ilgili Erdoğan, bazı otoyollar ve köprüler için de indirim uygulanacağını ifade etti.Buna göre; Karayolları Genel Müdürlüğü işletmesindeki otoyollar ve köprülerdeki geçişler ücretsiz, bu kapsama girmeyenler ise yüzde 40 indirimli olacak.

HANGİ KÖPRÜLER ÜCRETSİZ?

Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi gibi yap işlet devret kapsamındaki köprüler ve otoyollar hariç, diğer köprü ve otoyollar ise ücretsiz olacak.Ücretsiz olacak 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde 1.sınıf araçlar için 13.25 TL geçiş ücreti uygulanacak.Ücretli olarak hizmet vermeye devam edecek olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki 1.sınıf araçlar için geçiş ücreti 27.50 TL ve Osmangazi Köprüsü'nde de 1.sınıf araçlar için geçiş ücreti de 147.50 TL olarak uygulanacak.

İNDİRİM UYGULANACAK

Öte yandan Ankara-Niğde Otoyolu'nda da seyahat edecek sürücülere yüzde 20 indirim; minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlar için de yüzde 40 indirim uygulanacak.

Yorumlar (0)