banner2

banner1

banner22

Altuğ’dan 18 Mart mesajı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 17.03.2021, 17:34 Editör: Ebru Bulut
Altuğ’dan 18 Mart mesajı
banner48

“ÇANAKKALE’DE GERÇEK BİR DESTAN YAZMIŞLARDIR”

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı Yıldönümü ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Altuğ yaptığı açıklamada; “Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, kutsal vatan topraklarını, canı pahasına korumasını bilmiştir. Vatanı müdafaa etmek için, her bölgeden binlerce insan, bir hilal uğruna canlarını feda etmiş ve Çanakkale’de gerçek bir destan yazmışlardır. Çanakkale'de var olan bu ruh 106 yıl sonra da benliğinden hiçbir şey kaybetmeden varlığını sürdürmektedir.

KAHRAMANLIK DESTANI

Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden ve bu güzel yurdumuzu bizlere emanet eden aziz şehitlerimiz sayesinde Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün de en güçlü ilham kaynaklarından biri olmaya devam edecektir. Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında bulunan 18 Mart Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olması bakımından eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Bu vesileyle Zaferin 106’ncı yıl dönümünü kutlarken bu uğurda canlarını vermiş Aziz Şehitlerimiz ve başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)