banner2

banner1

banner22

Altuğ canlı yayında açıkladı

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, canlı yayında siyasete girmeyi düşünmediğini bir dönem daha SATSO'ya aday olacağını açıkladı. Başkan Altuğ Milli Tren ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çekinceleri anlatan bir mektup yazdığını söyledi.

GÜNDEM 06.06.2020, 21:40 Editör: Aysima Kortak
banner48

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, şehir ve ülke gündemini Haberlisin.com canlı yayınında değerlendirdi. Genel Yayın Yönetmeniz Güven Hasbaş'ın sorularını yanıtlayan Altuğ, siyaset düşünmediğini ancak bir dönem daha SATSO'ya aday olduktan sonra sahneyi gençlere bırakacağını açıkladı.

Başkan Altuğ'un canlı yayında yaptığı açıklamalarda öne çıkan başlıklar

FAZLA RAHATIZ

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, koronavirüsle mücadele kapsamında fazla rahat davranıldığını belirtirken “Biraz fazla normalleştik. Sapanca’dan geldim yolda insanları görüyorum maske yok, sosyal mesafe yok. Bir kişi 40-50 kişiyi hasta edebiliyor. Bu çok büyük bir sıkıntı” dedi.

EKONOMİMİZ YAVAŞLADI

Başkan Altuğ, “Biz 2018’in Ağustos ayında bir döviz krizi yaşadık. O zamandan sonra işlerde düzelme başlamıştı ki 17 Mart’ta ilk hastadan sonra ciddi şekilde ekonomimiz yavaşladı.  Tabi bu tüm ülkede ve Sakarya’da çok etkili oldu. Bazı konulara çözüm önerileri istedik, bazıları çözüldü bazıları çözülmeye devam ediyor. O günden beri periyodik olarak her problemi gün içerisinde başkanımıza iletiyoruz” şeklinde belirtti.

"BİR DÖNEM DAHA ADAYIM"

Siyasete girecekmisiniz sorusuna açıklık getiren Başkan Altuğ "Bir dönem daha SATSO'ya aday olacağım. Siyasetin hiç biryerinde olmayacağım. 15 bin civarında üyemiz var. Her siyasi görüşten üyeleri olan bir kurumun başkanı olarak siyaset sahnesinde yer almayacağım. Ancak bir dönem daha SATSO'ya aday olup sonrasında gençlerin yönetim kadrolarında yer alması için çalışacağım" dedi.

CUMHURBAŞKANINA MEKTUP YAZDIK

SATSO Başkanı A.Akgün Altuğ kararname ile TÜVASAŞ'ın birleştirilmesi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdığını belirterek "TÜVASAŞ'ın Ankara merkezli bir şirket bünyesine geçmesinyle ilgili çekincelerimizi yazdık. İlk 500'de ki bir şirketimizi kaybettik. Milli Tren'in imalatında aktif rol oynayan tedarikçiler yeni dönemde ürün satacak mı? Ve birçok hususta çekincelerimizi Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a aktardık. Ulaştırma Bakanımız bize dönüş yaptı. Çekincelerimizi dinledi. Şimdi neler yapılacağını bizde merak ediyoruz. Çekincelerimizin dikkate alınmasını bekliyoruz" dedi. Milli Trenin 29 Mayıs'ta raylara inmemesinin sebebi olarak pandemi sürecinin gösterildiğini belirten Altuğ "Ben yerinde inceledim. Dört dörtlük bir iş çıkmıştı ortaya. En kısa zamanda Milli Trenin raylarda olacağını düşünüyorum. Emin olun devamında neler olacak bizde sizler kadar bilgiye sahibiz" dedi.

YENİ FIRSATLAR YARATMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Altuğ, “Üretimin önemini bu zamanda çok iyi anladık ama sadece üretmek değil artık üretmeyi dijital dönüşümle gerçekleştirmek. AR-GE’yi teknolojiyi işin içine katmak artık çok önemli. Zaten dünya buraya gidiyordu pandemi bu süreci çok hızlandırdı. E-Ticaret ve ihracat ciddi anlamda büyüdü. Biz de üyelerimize E-Ticaret’ten yeni fırsatlar yaratmaya çalışacağız. Zaten eğitim ve seminerlerimiz vardı bunları çoğaltmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)