banner2

banner1

banner22

Ali Erbaş’ın duası tüm camilerde yankılandı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kadir Gecesi olması sebebiyle Sakarya’ya gelerek Orhan Cami’de dua yaptırdı ve yatsı namazını kıldırdı. Erbaş’ın yatsı namazı sonrasında okuduğu dua, merkezi ses sistemi üzerinden Sakarya'daki tüm camilerden yayınlandı.

GÜNDEM 08.05.2021, 22:18 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Geçtiğimiz yıllarda camilerde yapılan mevlidler bu yıl gerçekleştirilemezken temsili program Sakarya’da yapıldı. Ramazan ayının içerisinde olan ve 'Bin Aydan Daha Hayırlı' olarak ifade edilen Kadir Gecesi’nde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Sakarya’ya geldi. Adapazarı İlçesinde bulunan Orhan Cami’ye gelen Erbaş’ı Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce ve Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş karşıladı.

DUA TÜM CAMİLERDEN YAYINLANDI

Yatsı namazını kılmak için camide bulunan cemaat ile selamlaşan Erbaş, yatsı ezanının okunmasının ardından Orhan Cami’de dua yaptırdı. Erbaş’ın yatsı namazı sonrasında okuduğu dua, merkezi ses sistemi üzerinden Sakarya'daki tüm camilerden yayınlandı. Duanın bitmesiyle birlikte yatsı namazını kıldıran Erbaş, namaz sonrasında da dua ederek Orhan Cami’den ayrıldı.

Yorumlar (0)