banner2

banner1

banner22

Aktaş ailesinin yanındayız

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Makedonya Üsküp’te yaşayan ve Covid-19 testleri pozitif çıkan Sakaryalı Aktaş ailesinin çağrısına kayıtsız kalmadı. Başkan Ekrem Yüce’de konuyla ilgili büyükelçilikle irtibata geçerek, gerekenin yapılacağını söyledi.

GÜNDEM 18.05.2020, 18:41
Aktaş ailesinin yanındayız
banner48

GEREKEN YAPILACAK


Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Makedonya Üsküp’te yaşayan ve COVİD-19 testleri pozitif çıkan Sakaryalı Aktaş ailesinin çağrısına kayıtsız kalmadı. Koronavirüs testleri pozitif çıkan Aktaş ailesinde kronik rahatsızlığı bulunan Cüneyt Aktaş’ın sosyal medya hesabı üzerinden çektiği video kısa sürede yayılırken; Başkan Ekrem Yüce de konuyla ilgili büyükelçilikle irtibata geçerek, gerekenin yapılacağını söyledi. 

BÜYÜKELÇİLİKLE GÖRÜŞTÜ


Başkan Ekrem Yüce, Aktaş ailesine geçmiş olsun dileklerini ileterek şunları söyledi: “Makedonya Üsküp’te yaşayan hemşehrimizin destek talebini gördük. Devletimizin bu konuda gereken adımları atacağına en ufak bir şüphemiz yok. Biz de son duruma ilişkin bilgileri almak adına büyükelçiliğimizle iletişim kurduk. İnşallah Aktaş ailesi en yakın zamanda sağlıklı günlere geri dönecektir.” dedi.

NE OLMUŞTU?


Uzun yıllar Adapazarı Çark Caddesi'nde kuaförlük yapan ve daha sonra Makedonya'ya yerleşen Cüneyt ve Fikriye Aktaş çifti ile 11 ve 10 yaşlarındaki iki çocuklarına koronavirüs tanısı konmuş. Aile ve yakınları sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak yardım talebinde bulunmuşlardı. Devreye AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Atabek girerek Sağlık Bakan Yardımcısı ile irtibata geçip aile ile ilgilenilmesini istedi. 38 yaşındaki Cüneyt Aktaş, 33 yaşındaki Fikriye Aktaş ve kızları 11 yaşındaki Tuana ile 10 yaşındaki Defne Aktaş ise Türk yetkililerden gelecek müjdeli haberi beklemeye başlamıştı.

Yorumlar (0)