banner2

banner1

banner22

Akkuş’tan açıklama!

TEM Otoyolu Sakarya Gişelerinde maskeleri taşıyan TIR ve 30 araçlık konvoyunun durdurularak dağıtıma izin verilmemesinin ardından açıklama yapan Uğur Akkuş, “vakaların yüzde 12 artması nedeniyle dağıtımı ertelemek durumunda kaldık” dedi.

GÜNDEM 24.02.2021, 14:52 Editör: Aysima Kortak
banner48

GİRİŞLERİNE İZİN VERİLMEDİ!

Daha önce Sakaryaspor Başkanlığı için aday olan ancak sonra bu kararından vazgeçen Uğur Akkuş; daha önce söz verdiği 1 milyon maske dağıtımı için Sakarya’ya geldiği sırada maskeleri taşıyan TIR ve beraberindeki 30 araçlık konvoy TEM Otoyolu Gişeler mevkiinde durdurulmuş ve şehre girişlerine izin verilmemişti. TIR’da bulunan maskelerden 150 bin adedi KIZILAY’a teslim edilirken kalan maskeler ise daha sonra dağıtılmak üzere depolara kaldırıldı.

AKKUŞ AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapan Uğur Akkuş, “Sakaryaporumuzun için daha önce dağıtım yaptığımız gibi söz verdiğimiz 1 Milyon adet Sakaryaspor taraftar maskelerimiz bu sabaha karşı İstanbul’dan yola çıkmıştı. Günler öncesinden valilikten izinler alınmış duyurumuzu yapmıştık. 1 Milyon Sakaryaspor taraftar maskelerimiz Çark Meydanında taraftarımıza, 150 bin adet cerrahi maskede Kızılay gibi kurumlarımıza Off-Road destekçilerimiz tarafından dağıtılacaktı. Ancak dün Sakarya’da corona vakaları yüzde 12 artması sebebiyle konvoy halinde şehre girişimizi ve bu dağıtımı ertelemek durumunda kaldık. Şimdilik maskelerimizi depolarımıza kaldırıyoruz. Stadlar açıldığında tekrar bu dağıtımımızı gerçekleştireceğiz. 150 Bin adet cerrahi maskelerimizi Kızılay’a teslim ettik. Onlarda Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Emniyet Müdürlüğü, Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü gibi kurumlara dağıtımı sağlanacaktır. Kızılay ile sayın Valimize bu dağıtımda yardımlarından dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımla” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)